Keilas löövad laineid uued tantsud ja treenerid

Tantsuhooaeg JJ-Street Keila filiaalis tõotab sel aastal tulla eriti põnev, sest septembris ootavad ees verivärsked stiilid ja uued juhendajad.


Draamast inspireeritud waacking

JJ-Street Keila filiaali üks uusi tantsustiile on waacking, mille treeninguid hakkab juhendama Ketrin Rannamägi. Tema sõnul on waacking tantsustiil, mida on oluliselt mõjutanud Hollywoodi 1950ndate filmide näitlemine ning Looney Toonsi koomiksid. “Waacking on tohutult mitmkesine ja põhiväärtuste hulka kuuluvad individuaalsus, draama, vabadus ning muusika väljendamine,” selgitas Rannamägi. Ta on ise pärit Keilast ning õnnelik, et saab just oma kodukandis noortele uusi teadmisi jagada.Särtsakas vogue murrab reegleid

Teise stiilina saavad Keila huvilised esmakordselt õppida vogue’i stiili, mida hakkab eest vedama Kristjan Talu. Vogue’i iseloomustab Talu modernsete poosidega ning konkreetsete ja nurgeliste liigutustega, mis on inspireeritud modelliajakirjadest. Talu on ise õppinud vogue’i stiili nii Eesti, Euroopa kui ka USA tipptegijate juhendamisel.  Noormees seab tantsus olulisele kohale loovuse ja väljendusvabaduse. „Enne tänavatantsu avastamist õppisin ma võistlus-, show- ja rahvatantsu, aga kohe, kui jõudsin JJ-Streeti, olin lummatud vabadusest ja võimalustest, mis siin on. Minu jaoks oli varem liiga palju reegleid ette kirjutatud. Vogue jäi mulle kohe silma,“ rääkis Talu. Käesoleva aasta alguses saavutas Kristjan Talu esikoha Soomes „Archie Ball 60“ vogue’ i võistlusel. Keilat tunneb Kristjan Talu nagu oma viit sõrme ning ootab algavat hooaega ootusärevusega.


Võistlusgrupiga Eestit ja välismaad vallutama

Keila uue hooaja eel on positiivses ootuses ka filiaali põhitreener Agnes Blank, kes on samas piirkonnas tantsijaid juba mitu aastat arendanud. Tema sõnul on uuel hooajal uusi sündmusi varuks just lastevanematele, keda samamoodi treeningutele soovitakse kaasata. “Lastevanemate toetus on väga oluline, et noor saaks tulemuslikult trenni teha. Sel hooajal on plaanis koos peredega ette võtta lõbus isadepäev erinevate võistluste ja mängudega ning heategevuslik jõulukontsert, kus oma debüütesinemise teeksid ka lapsevanemad ise,” ütles Blank. Ta usub, et nii Keila kui lähipiirkondade noortele tuleb tutvustada tänavatantsu laiemalt.”Kindlasti on eesmärk noortele tutvustada, et tänavatants ei piirdu hip hopiga, vaid on olemas erinevad valikuvõimalused nii neiudele kui noormeestele. Muuhulgas on tänavatantsus mitmeid naiselikke stiile, mida inimesed veel ei tunne. Tantsus ei ole vanus oluline ja klassid on avatud kōigile, kuigi peamine sihtgrupp on kooliealised noored,“ selgitas Blank. Tema juhendab uuel hooajal ka võistlusgruppi, millega on koos Keila tantsijatega seatud kõrged sihid.


JJ-Street Keila tantsuperega saab liituda terve septembrikuu ning treeningud toimuvad teisipäeviti ja pühapäeviti Keila Tervisekeskuses (Paldiski mnt 17) ning reedeti Keila Koolis (Ehitajate tee 1a). Hip-hop, waackingu ja vogue’i treeningutele on oodatud igas vanuses huvilised, pere pisemaid ootavad ees urban kids treeningud. Rohkem infot tunniplaanide kohta saab siit ning JJ-Street Keila treenerilt Agnes Blank (agnes@jjstreet.ee).

 

Meeldib? Jaga edasi!

jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street