JJ-Street Võru filiaalis algavad parkouri treeningud!

Juba septembris avab JJ-Street Võru filiaal uue stuudio, kus lisaks erinevatele tantsustiilidele ootavad ees ka seiklustest tulvil parkouri treeningud.


Uue väljakutse eestvedajaks on Veiko Jänes, kes kuulub MTÜ Vabadusspordi liikmete hulka ning on aktiivne olnud juba sünnist saati. “Ma olen olnud tühikargaja ilmselt sünnist saati, alguses sõpradega lihtsalt ringi hüpates ja ronides, kui veel ei teadnudki, et sellisel liikumisel on ka nimetus olemas. Veel enne kui tekkis Youtube, hakkasime vaatama koos spetsiaalseid parkouri videosid, kust õppisime palju juurde. Tänaseks annan lisaks Võrule treeninguid MTÜ Vabadusspordi koosseisus veel Värskas, Kääpal, Puigal, Sõmerpalus, Harglas, Antslas ja Tsirguliinas,” rääkis Jänes.Tema sõnul ootab Võrus huvilisi ees eneseületamine huvitavate hüpete ja takistustega. Jänese hinnangul on nii parkouris kui akrobaatikas kõige suuremaks vastaseks hirm. “Mina proovin neid hirme hajutada mitmete erinevate harjutustega. Teen hästi palju liikuvust parandavaid harjutusi ja mänge. Kõik inimesed oskavad küll hüpata, aga kahjuks ei võta oma hüppevõimest maksimumi,” selgitas Jänes. Tema treeningutel sellist väljendit nagu “ma ei oska” ei kohta, vaid kasutusel on “ma veel ei tee nii”. Inimesed saavad Jänese sõnul kõigega hakkama, kui piisavalt proovivad.

Tantsule annab akrobaatika ja parkour Jänese arvates palju juurde. “Iga erinev spordiala toetab üksteist. Mida liikuvam sa oled, seda parem. Parkouri hüpetega suudetakse kindlasti lisada oma kavasse juurde selliseid liigutusi, mida igas teises tantsus pole. Seevastu tantsulise taustaga parkourijad on alati olnud loovamad ja liikuvamad.”


Võru treeningutega saab ennast kurssi viia SIIN. Terve septembrikuu on oodatud uued huvilised!

 

Meeldib? Jaga edasi!

jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street