Joel Juht on inspiratsioonituuril külastanud noori kümnes erinevas kohas

Joel Juht on viimastel nädalatel jätkanud inspiratsioonituuriga “Iga noor on oluline”, mille raames on tänaseks külastatud noori erinevas kümnes kohas Eestis. Igal pool on olnud emotsioonid väga positiivsed ning tantsuga jagatud heast energiast on osa saanud ka Ukraina sõjapõgenikud.

Pärast Paide, Põltsamaa ja Peetri inspiratsioonipäevi oli kätte jõudnud Tallinna kord 6. mail, kui noored kogunesid Põhja-Tallinna Avatud Noortekeskusesse. Ühe osaleja Karl-Mihkel Orni sõnul oli tegemist väga hariva kogemusega. “Ma tean, et kõik ei ole alati võimelised selliste sündmuste eest maksma, kuid siiski tahaksid kohal olla. Seega minu poolt väga suur respekt Joelile, et ta selle ette võttis ja neid sündmusi korraldab,” rääkis Orn.


Anita Toomere lausus, et tal oli hea meel näha kohaliku noortekeskuse ruumides palju elavaid noori. “Eriti tore oli märgata uusi nägusid, kes tavaliselt sellistel koolitustel ei käi, või kelle jaoks see oli hoopis elu esimene tantsukoolitus. Joeli tegemistel on loodud õppimiseks alati motiveeriv keskkond, sest ta jääb terves protsessis iseendaks ja oskab igale noorele õige lähenemise leida,” selgitas Toomere. Tema hinnangul on praegusel keerulisel ajal noortel eriti vajalik olla koos, toetada üksteist ja jagada positiivset energiat läbi suhtlemise ja tantsu.

Edasi jätkus inspiratsioonituur Lõuna-Eestis, kus kõigest kahe päevaga külastas Joel Juht noori neljas erinevas kohas: Võrus, Valgas, Elvas ja Tartus. Esmakordselt oli koolitustel osalemas ka Ukraina noori ja lapsevanemaid, kellele positiivset energiat oli väga vaja. Noori oli osalema sõitnud ka kaugemalt, näiteks 9. mail Võrus võtsid koolitusest osa Tartust pärit kaasaegse tantsuga tegelevad noored, kellele tänavatants oli põnev vaheldus. Ligi 50 Võrus osalenud noore seas oli noorim kõigest 5-aastane. “Kõik läks väga hästi, nägin palju uusi ja ägedaid tantsijaid. Seda on näha, et noored tahavad tänapäeval asju kiiresti saada ja tantsuline pool võib jääda puhastamata, ei teki tervikut,” kirjeldas ta.

Samal päeval Valgas oli kohal palju nooremaid tantsufänne ning Joel Juht jagas kohapeal mõtteid näiteks sellest, miks on treenimine ja distsipliin oluline. Ta rõhutas, et trenni tegemisega tekivad tulemused ning vabandused on ainult takistuseks. Inspiratsioonituuridel õpiti selgeks ühine koreograafia, mis andis võimaluse kõigil koos midagi ühesugust selgeks saada ja koos tantsimisest rõõmu tunda. Joel Juhi sõnul on oluline teadvustada treeneri ja õpilase kommunikatsiooni tähtsust. “Treener aitab õpilasel jõuda tulemusteni, seetõttu on tähtis usaldus.”


Elva inspiratsioonituuril õpetas Joel Juht tantsima ka lapsevanemaid, kes ennast proovile panna said, aga lõpuks asjast palju rõõmu tundsid. Vanemate osalejate kõrval oli kohal palju 7-10-aastaseid lapsi, kelle kohta Joelil jagus inspireerivaid sõnu. “Kui te praegu jääte püsima tantsu juurde ja liigute, siis võite saada väga kõvadeks tegijateks. Siin ongi suur roll ka lapsevanematel kodus, nad saavad suunata ja kaasa aidata,” tõdes Juht.

Eriti suurt rõõmu tegi tänavatantsupioneerile kohtumine Ukraina sõjapõgenikega, kes palju läbi on elanud. “Minu tütar tegeles Ukrainas mõned kuud hiphoptantsuga, kui pidime sealt lahkuma. Ise olen ammu kunagi tantsinud ja siiani tahaks sellega tegeleda,” kirjeldas Elvas koolitusel osalenud Ukrainast pärit 10-aastase tüdruku ema. “Mul oli rõõm näha, kuidas Elvas väike inspiratsioonikoolitus neile positiivselt mõjus,” kinnitas Juht.Pärast Elva koolitust siirdus Juht Tartusse Tamme staadionile, kus staadionihoone teise korruse saali oli kogunenud üle 70 huvilise, ruum oli inimestest sõna otseses mõttes puupüsti täis. Kohal oli nii noori kui ka täiskasvanuid huvilisi, lapsevanemaid ning Tartus asuva ukraina kogukonna liikmeid. Koos õpiti selgeks energiline koreograafia, harjutati samme ja tantsiti ka maas, mitte ainult püsti. Juht rõhutas tantsimises puhtust ja liigutuste taga peituvat sügavamat sõnumit. Energiast igal juhul puudu ei jäänud ning treeningu järel oli nii mõnelgi osalejal küsimusi ja mõtteid jagada.

Alles eile, 12.mail aga külastas Joel Juht noori Oru koolis ja Haapsalus. Talle jäi Haapsalust meelde üks väike 11-aastane Ukraina tüdruk, kes oma rõõmu väljendas ning Oru koolis võttis teda vastu lausa terve koolipere, kokku ligi 80 inimest. “Seal oli ikka väga võimas energia ja kõik noored sellised, keda polnud varem kohanud ning tänavatantsust midagi ei teadnud,” meenutas Juht. Ta rõhutas, et info jagamisele oli kaasa aidanud kogu kool ning see ongi inspiratsioonipäevade juures oluline. “Mina ei tea ju kohalikul tasandil kõiki inimesi ning erinevates linnades võiksid kaasa aidata nii noorsootöötajad, õpetajad kui kõik teised. Nii jõuame veel rohkem noorteni,” rääkis ta.


Kokku on Joel Juht külastanud 10 erinevat kohta Eestis vaid kahe nädala jooksul. Tõsi on see, et suur koormus on natuke mõjutanud ka tervist ning koolitustest tuleb võtta väike paus. Järgmistel nädalatel tuleb tal viibida töökohustuste tõttu ka välismaal, aga inspiratsioonituuridega on huvi jätkata.

 

Meeldib? Jaga edasi!

jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street