INTERVJUU! Kerttu Luik: tänu tantsule olen teinud kannapöörde

Alati särav ja energiast tulvil Kerttu Luik ühines JJ-Street tantsukooliga Tallinnas 2007. aastal, millest alates on ta olnud Eesti tänavatantsumaastikul väga aktiivne. Muide, ta on varasemalt tegelenud ka akrobaatikaga, show-tantsu ning võimlemisega, mis veel kord paneb mõtlema ka teiste kooli näidete põhjal, et seal tõepoolest tegutsevad talendid – neil on vahe taip, meeletu töötahe, anne kehalises liikumises ning rütmikas. Tekib vaid küsimus: kas näiteks Kerttu ise on ikka oma erakordsusest teadlik?

Hetkest, mil ta andis oma jaa-sõna tantsukooliga ühinemiseks, on esimeses järjekorras muidugi olnud tema õpetajaks kooli looja Joel Juht aka JJ, pluss lisaks on teda treeninud rahvusvaheliselt tuntud tantsutreenerid ning koreograafid – JJ-Streeti tantsukool on magus hüppelaud tantsijatele laia maailma.

Kerttul on ette näidata terve rida läbitud tantsuvõistlusi nii Eestis kui rahvusvahelisel areenil: Tallinn Checks Styles, Helsinki Dance Delight, Helsinki Urban Dance Week, Nordic Moves, Juste Debout, JJ-Street Baltic Session.

Kerttu on küll väga tugev tantsija, ent ka tema enda juhendamisel oli JJ-Streeti locking-stiili tantsutrupp 2013. aastal Koolitantsu tänavatantsu kategoorias 10.-12. klasside vanuseastmes laureaadiks ning 2014. aastal samas kategoorias finaalkohal.

Foto: Kertin Vasser

See pole veel kõik! Lisaks on ta olnud mitmete ürituste peakorraldajate tiimis ja aidanud läbi viia selliseid rahvusvaheliselt tuntud suurüritusi nagu JJ-Street Baltic Session, Camp of Hip-Hop, After Friday Funk jt.

Alates 2009. aastast on Kerttu tegelenud tänavatantsu õpetamisega noortele üle terve Eesti ning on  Keila JJ-Street tantsukooli esinduse eestvedaja.

Kerttu, muljetavaldav kogemustepagas! Kuidas leidsid tee JJ-Streeti tantsukooli? 

Sattusin sellesse seltskonda tegelikult „kogemata“ ehk et ei planeerinud. Olime sõbrannadega linnas ning kuna nemad olid sellise kooli olemasolust juba teadlikud, oli neil tahtmine kohale uudistama minna. Seega sattusin kooli läbi nende positiivse uudishimu lihtsalt niisama kaasas käies.

Kohe, kui pärale jõudsime, ristusid meie teed ka kooli asutajaga, kelleks on Joel Juht (JJ). Ta võttis meid vastu soojalt ja avatult, oli nõus meeleldi tutvustama JJ-Streeti. Jutuajamise käigus panin tähele, kui oluliseks ta peab selles keskkonnas kollektiivi ühtustunnet, mis on justkui üks suur pere. JJ rääkis toredast seltskonnast ning üksteise väärtustamisest. Tänu sellele jutuajamisele sündis mu otsus, et selle tantsukooliga liitun ka mina. Aasta oli 2006, mina aga 16-aastane.

Oled sa varemgi tantsimisega tegelenud või oli JJ-Streeti tantsukool see ainus ja õige?

Olen terve elu olnud liikuva eluviisiga ning tegelenud mitmete sportlike huvialadega. Tantsimisega olen olnud pidevalt seotud: rahvatants, võimlemine, show-tants, akrobaatika. Tants moodustab valdava osa minu senisest elust. JJ-Street tantsukooliga liitudes tundsin, et selles on midagi teistsugust ja erakordset.

Kui kaua tänavatantsu selles koolis viljeled? 

Käesoleva aasta sügisest täitub 10 aastat!

Kui peaksid JJ-Streeti iseloomustama kolme sõnaga, siis millistega ja miks? 

Foto: Gregor Jürna

Minu kolm sõna oleksid: inimesed, tervis, innovatsioon.

Inimesed on meie tantsukoolis kõige olulisemal kohal ning soovime neile tagada täisväärtusliku, arendava ja turvalise keskkonna. Veedame palju aega tantsukooli noortega ka väljaspool treeninguid.

Tervis, sest viljeleme ja propageerime tervislikku eluviisi läbi tantsu ehk liikuva eluviisi, aga ka toitumise kaudu. Soovime, et inimesed tunneksid end hästi. Hea tervis on hea tuju!

Innovatsioon on selline sõna, mis väljendub kogu meie tegevuses ning arengus, iseloomus – oleme pidevalt millegi uue ja parema otsinguil. Rõhuasetus on tuleviku väljavaadetel. Otsime huvitavaid ideid ˗ mida kreisimad, seda lahedam!

Missugune roll on sul täita tantsukoolis?

Alustasin selles tantsukoolis õpilasena, kuid nüüdseks, tänu suurepärasele õppele ja toele, treenin ise õpilasi ning tegutsen ühtlasi ka Põhja-Eesti JJ-Streeti peatreenerina. Kuulun meie esindusgruppi JJ-Street Crew koos seitsme teise suurepärase eeskujuga meie tantsukoolist. Eks me täidame treeneritena veel väga mitmeid rolle ja teeme üksmeeles kõike, mis vajab tegemist.

Kas oled läbi teinud mõne tantsuvõistluse, mis on eriliselt meelde jäänud ja miks just see?

Tantsuvõistlustel olen osalenud palju ning eriliselt on nad meeles kõik. Võib-olla on kõige erilisemalt meeles siiski minu täiesti esimene tantsuvõistlus, kus koos oma partneri ning praeguseks ka JJ-Street Crew liikme Eva Vihtoliga osalesime. Kuna see oli meie esimene võistlus, siis ei omanud me erilist ettekujutust sellest, mis on need asjad, millele tuleks enne võistlust rohkem mõelda. Tänu sellele esimesele võistlusele, mis toimus Eestis ning kandis nime Street Star Baltic Session, algas tegelikult meie tõeline edasiliikumine ja areng tantsus. Selle läbi saime kinnitust, et vaeva peab veel kõvasti nägema ning tulemus on seda väärt. Tagasivaadates oli see töö ja vaev tõesti seda väärt!

Mis on JJ-Streeti puhul see miski, miks võiks kõhklevatele tantsida soovijatele soovitada just seda kooli?

Kõhklevatel tantsijatel, ka üleüldse mittetantsijatel, soovitan lihtsalt meiega ühendust võtta ning kohale tulla ˗ oma silm on kuningas. Oluline on ise näha ja kogeda, et saada aru, millega on tegu. Usun, et siis nähakse ja tuntakse ära see miski ja see juhtub päris kindlasti!

Kas ja kui palju on teil ühiseid ettevõtmisi väljaspool treeninguid või esinemisi?

Väljaspool tavapäraseid tantsuga seotud tegevusi toimub meil väga palju ettevõtmisi nii treenerite kui ka tantsijate omaalgatusel. Korraldatakse lihtsalt ühiseid koosviibimisi, mis toob emotsionaalselt palju tagasi, käiakse arendavatel väljasõitudel ja kokkutulekutel, viiakse läbi erinevaid projekte, veedetakse niisama mõnusasti aega ning tegeletakse lisaks tantsule veel muudegi sportlike tegevustega. Neid ühiseid ettevõtmisi on nii palju!

Mida tants noorele inimesele annab ja mida on see muutnud su enda elus?

Kindlasti annab tants võimaluse, mitte ainult noortel, muuta oma elu tervislikumaks, aitab kogeda kuhjakaupa positiivseid emotsioone, annab võimaluse kohtuda suurepäraste inimestega ning osa saada täiesti teistsugusest elustiilist. Tänu tantsule olen teinud kannapöörde ning viimased kümme aastat elanud täisväärtuslikumat elu kui ma seda varasemalt olin teinud. Olen siiralt õnnelik ja tänulik, et saan tantsu kaudu tegeleda noortega ning anda neile edasi oma kogemusi ja oskusi.

Tants on suurepärane tegevus, mis toob kokku suurepärased inimesed!

Allikas: GoodNews

Meeldib? Jaga edasi!

jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street