Eestis ilmus värske räpilugu koos energilise tantsuvideoga

12. mail ilmus Eesti muusikamaastikul uus lugu “Meeldib Ei Meeldi”, mida esitavad räpipundi Ruckus liige Culpas ning Eesti tänavakultuuri pioneer Joel Juht (JJ). Esmakordselt tegid rajus muusikavideos kaasa ka JJ-Street tantsijad. Loole tegi tausta Culpas (CLPS), kes on pärit Lääne-Virumaalt ja tegev Rakvere juurtega hip hop rühmituses RLV Massive ning andis möödunud aastal välja oma esimese sooloalbumi “Epohh”.“Meeldib Ei Meeldi” on Joel Juhti esimene räpilugu. Hiljuti negatiivsed avalikud rünnakud üle elanud Joel rääkis, et teda innustas riime kirjutama tõsiasi, et ühiskonnas on järjest rohkem negatiivsust ja positiivsus kaob selle sisse ära. “Liiga julgelt võetakse mõnikord igal teemal sõna, olenevalt sellest, mis kellelegi meeldib ja mis ei meeldi. Emotsioone on lihtsalt palju,” selgitas Joel.


Ta on Eestis arendanud tänavatantsu üle 20 aasta, loonud esimese tänavatantsukooli JJ-Street ja toonud tuhanded inimesed tantsimise juurde, keerutanud plaate erinevatel battle’tel, toetanud tänavakunsti arengut ning korraldanud hip hop kultuuri edendamiseks palju sündmusi.
Riimid kirjutasid Culpas ja JJ mõlemad ise valmis. “Minu mõte oli teha lugu vastukaaluks neile, kes teevad nii-öelda pila räppi. Joel tahtis rääkida sellest, et räpitakse ilma hip hop kultuuri olemust tundmata,” rääkis Culpas. Tema sõnul sujus koostöö algusest peale ladusalt. “Ma pole vist kunagi varem nii kiiresti muusikat loonud,” lisas Culpas.

Tema sõnul on riimide taga peidus rohkem kui lihtsalt sõnad. “Minu mõte oli teha lugu vastukaaluks neile, kes teevad nii-öelda pila räppi. Ma võtan muusika tegemist üsna tõsiselt, et luua tähendusrikast ja kvaliteetset sisu. Küsimus ongi selles, et kunsti tehakse küll palju, aga kas sellega ka vaeva nähakse?” arutles Culpas. Ta loodab, et verivärske lugu suudab inimesed teistmoodi mõtlema panna ning kütab kirgi laiemaks diskussiooniks.Värskest loost jääb enim kõlama refrään “Sa meeldid mulle, sa ei meeldi mulle”, mis haarab kaasa tõenäoliselt iga kuulaja.  Uus lugu ilmus koos energilise muusikavideoga, kus teevad kaasa JJ-Street tantsijad, graffitikunstnik Kevin Poll (Seinategu), Liina Velsker ning palju teisi tänavakultuuri austajaid.


Culpase sõnul on see siiani kõige kvaliteetsem muusikavideo, mille loomises ta on kaasa löönud. “Kui saaksin teha homme samasuguse täispika võttepäeva, teeksin seda kohe. Ma pole näinud väga palju selliseid muusikavideosid Eestis, mis hõlmaks korraga mitmeid hip hop kultuuri olulisi aspekte, aga neid võiks olla kindlasti rohkem,” lisas ta.

Sarnases muusikavideos osalesid paljud JJ-Street tantsijad esimest korda. “Tantsijana andis muusikavideos osalemine juurde väga palju uusi kogemusi. Sain aimu, mida tähendab kvaliteetse video loomine ning kui palju erinevaid inimesi protsess tegelikult hõlmab. Võttepäev kestis reaalselt terve päeva, alates kella seitsmest hommikul kuni öötundideni, aga kogu aeg oli huvitav,” rääkis videos kaasa teinud Annely Kõrvel.


“Tantsijad on videos väga oluline osa, sest annavad juurde palju oma energia ja kirega. Tänapäeval on kõik omavahel segamini ja infot tuleb kogu aeg juurde, aga me proovisime videos meelde tuletada, millised on õiged elemendid tänavakultuuris,” lisas teine osaleja Iris Remsel.


Kuidas iseloomustab Culpas uut lugu?

“Ehtne, terav, värske ja korduvaks kasutamiseks. Hip Hop on midagi suuremat.”


Loe rohkem Muusikplaneedi lehelt.

Meeldib? Jaga edasi!

jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street