Eesti suurima südame tegi Kohtla-Järve, kokku osales ligi 4000 inimest

Kaks päeva enne sõbrapäeva, 12. veebruaril, moodustasid inimesed üle kogu Eesti teist aastat järjest suuri südameid, et jagada keerulisel ja pingelisel ajal omavahel ühtehoidvust ja positiivsust ning selgitada välja, kes pälvib Eesti Suurima Südame tiitli ja rändkarika.


Tänavu suudeti kõige suurema kogukond ühele pildile tuua Kohtla-Järvel, kus südamesse kogunes 324 inimest. Seejuures aeti seltskond kokku vähem kui kahe nädalaga.
“Vau, päriselt ka meie võitsime?” kõlas rõõmsalt Kohtla-Järve linnavalitsuse ja südamepildi ühe eestvedaja Alla Voldeksi hääl telefonis. “Meil on lihtsalt nii südamlikud inimesed, see tõi nad kõik kokku. Sidusime südamepäeva liikumispausidega ning tantsuga. Eks ilmaga ka väga vedas,” rääkis Voldeks.


Eesti Suurima Südame idee on Voldeksi sõnul suurepärane ja uus traditsioon, mis igal juhul võiks jätkuda. “See liidab inimesi kokku ning annab võimaluse koos lihtsal moel midagi toredat ette võtta,” lisas ta. Kohtla-Järvel aitasid südamepildi tegemisele kaasa linnavalitsus, kultuurikeskus, koolinoorte loomemaja, noortekeskus, jäähokiklubi HC Everest ning mitmed teised organisatsioonid.

Eestis moodustati sel aastal suuri südameid 31 erinevas kohas. Kui eelmisel aastal osales Eestis 15 asukohta ja ligi 1000 inimest, siis sel aastal kogunes südametesse kokku 3701 inimest. Sillamäel moodustasid südame kohalik lasteaed ja kool, kuid kahjuks kõva tuule tõttu drooniga lennata ei saanud ega pilti õhust teha ei õnnestunud. Inimesed loeti aga kokku ja neid kogunes 200.

Üks omapärasemaid südameid oli Kallastes, kus pilt jäädvustati õhtupimeduses valgustusega Peipsi järve jääl.Mitmed eestvedajad kinnitasid, et tahavad südamepildi traditsiooni jätkata ning osaleda järgmisel aastal veel võimsamalt.
“Meil läks nii hästi. Tuli palju rahvast ja kõik olid rõõmsad ja toredad. Järgmisel aastal valmistume korralikult ning pakume inimestele teed ja kooki. Seekord läks nii kiireks, kuna saime üritusest teada alles teleuudistest. Kõigil oli aga ikkagi nii tore kokku saada ja juttu rääkida. Suur aitäh idee algajatele, et saime nautida mõnusat pühapäevast sõpradega kohtumist,” kinnitas Saaremaa Iide südamepildi eestvedaja Jana Lei.


Aitäh kõigile eestvedajatele, foto- ja videograafidele, toetajatele, kaasaelajatele ning südamesse tulnud inimestele!

Eesti Suurima Südame osalejate arv erinevates asukohtades:
▪️Kohtla-Järvel 324 inimest
▪️Raplas 240 inimest
▪️Võrus 240 inimest
▪️Sillamäel 200 inimest
▪️Rakveres 199 inimest
▪️Keilas 196 inimest
▪️Maardus 167 inimest
▪️Tartus 165 inimest
▪️Tallinnas 165 inimest
▪️Põltsamaal 155 inimest
▪️Valga/Valka linnade ühiskohtumisel 152 inimest
▪️Kehras 144 inimest
▪️Pärnus 134 inimest
▪️Haapsalus 132 inimest
▪️Elvas 118 inimest
▪️Põlvas 108 inimest
▪️Viljandis 104 inimest
▪️Saaremaal Iides 103 inimest
▪️Peetris 95 inimest
▪️Tõrvas 85 inimest
▪️Tapal 83 inimest
▪️Mustvees 76 inimest
▪️Jõgeval 75 inimest
▪️Viimsis 72 inimest
▪️Tabasalus 72 inimest
▪️Räpinas 68 inimest
▪️Lool 49 inimest
▪️Sauel 49 inimest
▪️Loksal 43 inimest
▪️Kallastes 37 inimest
▪️Tihemetsas 28 inimest

Meeldib? Jaga edasi!

jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street