Ülipopulaarses telesaates “Ma näen su häält” osales teesklejana JJ-Street Tantsukooli treener Madis Ader

Kanal 2 menusaate “Ma näen su häält” teise hooaja viimases osas kehastus üheks “lauljaks” ei keegi muu kui JJ-Street Tantsukooli treener Madis Ader! Hip-hopparit kehastanud Madis suutis teesklejana pääseda lausa finaalvooru, kus ta langes välja täpselt enne Grete Paiaga dueti esitamist. Missugune kogemus see Madisele oli?


“Tänavatants on tema hobi, töö ja elustiil. Aga vaid vaid vähesed teavad, et ta on taaselustamas ka oma kirge laulmise vastu, millega vallutas lavasid juba ammu enne tantsimist. Ta on hip-hoppar!” – täpselt nii kõlas Madis Aderi tutvustus, kui tal oli harukordne võimalus teeselda teleekraanil lauljat.

Madisele oli see esimene kord telesaates üles astuda. “See oli üks ütlemata vinge kogemus ja esimene kord, kui sain ka sel viisil JJ-Streeti esindada. Muidugi saade ise oli kui Ameerika mäed, sest iga kord, kui tuli keegi välja saata, jäin mina ühe variandina laulale. See oli suur üllatus, et lõpuks ikkagi nii kaugele jõudsin,” kirjeldas Madis. Teda suunas kandideerima JJ-Street Tantsukooli peatreener Joel Juht, kelleni põneva pakkumine tuli. “Kuna mulle meeldib ennast proovile panna ja vahel ka pulli teha, siis muidugi olin ma nõus,” lisas Madis.Oma lauljakarjääri kirjeldas ta saates kui midagi, mis sai alguse kooli näiteringis ning arenes edasi muusikalides ja erinevatel lavadel. Suur osa fotodest, mis saates Madise juttu “tõestasid”, oli tegelikult pärit näiteks JJ-Street Streetshow etenduselt. Huvitav oli see, et isegi mõned Madise sugulased, kes saadet vaatasid, hakkasid arutlema, kas ta tegelikult ikkagi äkki oskab laulda.  “Tagasiside oli kogu saate järel üldse väga positiivne ja messenger järgmise päevani sõnumitest punane. Võib-olla oleks isegi õnnestunud lõpuni kõik ära petta, kui poleks viimasest voorust välja langenud,” sõnas ta.

Kuidas teesklejaks harjutamine välja nägi? “Alguses tehti intervjuusid, et selgitada välja, millega ma tegelen, et panna paika minu karakter. Esmalt pakkusin lockingu tantsustiili viljelejana enda nimeks locker, aga kuna see pole nii levinud sõna, sobis hiphoppar paremini. Edasi oli vaja välja mõelda minu lauljaks kujunemise lugu ning valida konkreetsed hitid, mida esitan. Saate muusikaline juht pakkus esimese loo ise välja ja laulis selle sisse ning mina üritasin jäljendada võimalikult täpselt tema emotsioone ja hingamist, kui ta lugu esitas,” rääkis Madis.See esimene lugu oli Avicii “Without you” ning mõjus saates nii usutavalt, et arvajad hakkasid tema lauljaks olemist isegi kaaluma. Madis suutis edasi pääseda ka koduvideo voorust ning lõpuks avalikustati tema tegelaskuju Bruno Mars’i “24K magic” looga, mida ta esitas elavalt ja kaasahaaravalt, hoolimata sellest, et viis polnud päris täpne. “Kusjuures selle laulu kohta öeldi proovis mulle, et laulan isegi liiga hästi ning pidin veidi üle mängima,” muigas Madis.

Kas kohapeal närv ka sisse tuli? “Ikka, sest see oli uus kogemus, just laulmise mõttes. Kusjuures ma polnud seda saadet varem korralikult näinud ja polnud kogu kontseptsiooniga isegi kursis, mis lisas omakorda ärevust. Usun, et õppisin ennast rohkem tundma ning sain julgust juurde, et pea ees vette hüpata. Aga õpetlik oli ka see, et kui ikka korralikku soojendust pole teinud, ei maksa kõike teha,” nentis Madis.Nimelt küsiti temalt pärast viimast etteastet, kas ta oleks valmis näitama, mida kujutab endast lockingu tantsustiil ning Madis ka nõustus. Kuna aga pikast seismisest oli keha kange, siis suutis ta ennast ühe elemendi sooritamisel vigastada ja lõpuks lahkus saatest hoopis karkudega, õnneks küll mitte luumurruga. 

Mida Madis soovitab, kuidas selliseid võimalusi saada? “Tegelikult on meie tantsukool nii kaua tegutsenud ja häid tulemusi näidanud, et see nimi juba maksab. Aga nime taha ainult peituda ei saa, tuleb endal ikka tööd teha, sest keegi ei anna sulle midagi niisama. Ja kindlasti tasub olla kannatlik ja oodata ära õige hetk. Kuna noori on palju, siis eelkõige soovitan alati olla igal pool kohal, sest muidu silma ei paista. Inimesed näevad sel viisil, et oled aktiivne, asjades kaasatud ning nii uued uksed avanevadki” julgustas Madis.

Vaata Madise osalemist ja saadet siit.

Meeldib? Jaga edasi!

jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street