Neli esikohta, kaks eriauhinda ja Eesti kõige meisterlikum tantsija!

Möödunud nädalavahetus tõi JJ-Street tantsukoolile palju häid tulemusi ja auhindu. Kahe päeva jooksul peeti Tartus tantsufestivali Kuldne Karikas finaal, kus JJ-Street tantsijad saavutasid individuaalses arvestuses neli esikohta, neli hõbedat ja kaks pronksi. Lisaks tunnustati tantsuauhindade jagamisel kaht koreograafiat eriauhindadega ning Kristjan Talu valiti Eesti kõige meisterlikumaks tantsijaks.


Esimesel Kuldse Karika võistluspäeval käis tantsuplatsil osalemas suur hulk meie tantsijaid üle terve Eesti. Päeva lõpuks võitis JJ-Street esikohad kõigis hip-hop soolode vanuseastmes.


Individuaalsed tulemused:

Hiphop soolo, lapsed, 1. koht Emily Veinglas (treener Kairi Jerlov)

Hiphop soolo, noored I, 1. koht Georg Mattias Pedjasaar (treener Annely Kõrvel)

Hiphop soolo, noored II, 1. koht Emma Tiitus (treener Annely Kõrvel)

Hiphop täiskasvanud, 1. koht Annely Kõrvel (treener Joel Juht)

Hiphop noored II, 2. koht Evert Markus Sirendi (treener Lenel Karu)

Hiphop täiskasvanud, 2. koht Iris Remsel (treener Lenel Karu/Kreete Uustalu)

Hiphop noored I, 3. koht Kätriin Gavrilov (treener Kreete Uustalu)

Hiphop täiskasvanud, 5. koht Merit Meronen (treener Lenel Karu)

Hip-Hop noored I, 4.-5.koht Anstasia Goidina (treener Kreete Uustalu)

Hiphop lapsed, 5. koht Devin Altosaar (treener Mari Venski)

Hiphop noored II, 6.-7. koht Ksenija Goidina (treener Mari Venski/Kreete Uustalu)

Hiphop täiskasvanud, 6-7.koht Heidi Lätti (treener Lenel Karu)Samal päeval osales JJ-Street koreograafia “Old, but gold” kategoorias Igavesti Noored ning pälvis eripreemia “Grupi energia ja sünergia” eest. Kava autor on Mari Venski ning tegemist on grupiga, kus tantsivad ainult täiskasvanud, sealhulgas mitmed õpilaste lapsevanemad.Teisel võistluspäeval jagati Eesti Rahva Muuseumis toimunud “Aasta tantsuauhindade” galal tunnustusi parimatele koreorgaafiatele üle kogu Eesti.

“Aasta tantsuauhindade” tulemused:

“Parim loo jutustamine” eripreemia, täiskasvanud – “Sa ju lubasid Oskar!”, autor Joel Juht

“Parim stiili valdamine ” eripreemia, täiskasvanud – “Koorikava”, autor Kätriin KübarVideo JJ-Street tiimi poolt esitatud, Joel Juhti poolt lavastatud ja “Parima loo jutustamise” eripreemia teeninud tantsust on täispikkuses nähtaval SIIN.
Esimest korda jagati välja ka kõige meisterlikuma tantsija tiitel Eestis, mille sai endale Kristjan Talu, kes ühtlasi kuulus “Koorikava” koosseisu.

Kristjan Talu jaoks oli tiitel suur üllatus ja tema hinnangul sümboliseerib see silmapaistvust ja eneseväljendust. “Tantsija esitus on efektne, kui ta unustab laval kõik muu ning annab endast kõik, mis võimalik,” ütles Kristjan Talu. Ta kinnitas, et tunneb suurt uhkust olla kõigi tantsijate hulgast see üks inimene, kes tiitliga pärjati.Üks žürii liige, Kaisa Kattai selgitas, et meisterlik tantsija haarab vaatajat nii enda keha kui olemusega ning on kompott mitmetest kvaliteetidest, millega jäädakse žüriile pikalt meelde.
“Loomulikult oli raske valida terve päeva peale see üks tantsija. Julgen aga öelda, et Kristjan jäi koheselt oma esitlusega silma. Tema energia haaras igas tantsus, kus ta kaasa tegi ja pani soovima näha teda laval veel ja veel,” ütles Kaisa Kattai.

Ta lisas, et Kristjan Talul oli olemas tantsuline kvaliteet, meisterlik sooritus ja väga silmapaistev karisma. Ta kirjeldas, et selline tantsija ei lase publikut peaaegu ühekski sekundiks käest, laval kiirgas temast enesekindlust, aga mitte üleolevust ning head tehnilist sooritust, aga mitte tuttavat turvalistust.Kristjan Talu näeb oma tulemuses suurt rolli treeneritel ja tantsukoolil.“Kõige olulisem on usaldus tantsija, treeneri ja terve meeskonna vahel. Üksinda vallutatakse linn, koos aga terve maailm,” rääkis Talu. Tema jaoks on oma treenerite Joel Juhti ja Kätriin Kübara ning JJ-Street tantsukooli roll andnud hindamatu panuse tantsu arengusse. “Üksi me areneme mingi piirini, kuid ei saavuta täispotentsiaali. Mina poleks täna siin, kui mind poleks sellel teekonnal aidanud ja suunanud olulised inimesed minu ümber,” kinnitas Talu. Ta on tänavatantsuga tegelenud kaheksa aastat.


Palju õnne meie treeneritele ja tantsijatele!  Tuult tiibadesse!

Meeldib? Jaga edasi!

jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street