Uues rubriigis “Miks ma tantsin?” räägivad oma tantsutee avastamisest JJ-Street tantsukooli õpilased ja treenerid. Kaheksandana jutustab oma loo 20-aastane Kristjan Talu, kes on tantsinud lasteaiast saadik ning liitus JJ-Street Tantsukooliga 2013. aastal. Ta on tänulik oma treeneritele, tänu kellele avanesid ta silmad ja Kristjan hakkas nägema oma elus suuremat pilti. “Unistusi täide viia aitasid minu esimesed treenerid, kes pakkusid mulle nii vaimset kui füüsilist tuge minu kui tantsija ja ka inimese arengus. Täna on mul imeline võimalus treenida Joel Juhti ning Kätriin Kübara käe all, tänu kellele olen saamas selleks inimeseks, keda tulevikuvisioonis näen,” ütleb Kristjan.
Tants aitab tunda vabana
Kristjan tõdeb, et tantsimine on tema elus olnud algusest peale. Ta ei mäleta aega, mil ta poleks tantsuga tegelenud. Esinemine ja tähelepanu on olnud alati tema puhul väga teretulnud. “Ma ei salga seda, et mulle meeldib kui mind vaadatakse. See võib-olla kõlab kui klišee, aga tants on minu happy place. Ma tunnen ennast tantsides nii iseendana ja vabana, ei pea mõtlema ning saan lihtsalt olla omas elemendis. Võib öelda, et see on kui teine kodu, teine reaalsus,” kirjeldab ta enda suhet tantsuga.
Kristjan ütleb, et kuna tants on talle loogiline osa elust, oskab ta pigem mõelda asjadele, mis toimuvad, kui ta pikka aega tantsida ei saa. Tema sõnul on see nagu magamine – inimene suudab teha asju, kui on väsinud, aga ühel hetkel ütleb keha üles ning sunnib inimest puhkama. Täpselt sama on Kristjanil tantsuga – kui ta ei saa tantsida, siis see väsitab teda üheks hetkeks niivõrd ära, et keha lihtsalt hakkab seda nõudma. Tants hoiab teda kindlalt positiivsel, töökal ja kasvaval joonel.
Tants oli algusest peale loogiline
Noormees on tantsuga tegelenud lasteaiast saadik. “Käisin Keilas Vikerkaare lasteaias ning ühel hetkel algasid meil tantsutunnid. Kui õigesti mäletan, siis tegime seal võistlustantsu. Tantsuõpetaja oli küll karm ja paljud tantsisid sellepärast, et pidi. Mina aga läksin iga kord energiliselt saali ja ei teinud õpetajast suurt väljagi. Ma ei ütleks siiski, et need lasteaiatunnid oleksid minus tantsuhuvi äratanud, sest see oli esimesest hetkest minu jaoks väga loogiline, aga seda perioodi saab kindlasti lugeda minu kui tantsija alguseks,” meenutab ta.
JJ-Street tantsukoolis peab ta kõige olulisemaks just inimesi. “Tänu JJ-Streetile olen praegu seal, millest ma 8 aastat tagasi isegi ei oleks osanud unistada. See on palju rohkemat kui tantsukool, sest lisaks professionaalsele tantsutaseme saavutamise võimalusele on siia peidetud nii palju, sa kas saad sellest aru või mitte. Lisaks seisab JJ-Street õigete väärtuste eest, tegutseb alati ausalt ja õilsal eesmärgi ning töötab kvaliteetse info najal. Mul on uhke olla just siin,” ütleb ta.
Kristjani ellu on tants eluks ajaks kaasa andnud mõtlemise, et kui teed tööd, tuleb ka tulemus.
“Tants on olnud mulle ilmselge näide sellest, kui sa näed mingi asjaga vaeva, siis see töö ei jää tulemuseta. Head asjad võtavad aega ja olles väga kärsitu inimene, siis selle aja taga ootamine on mulle kergeks katsumuseks. Ometi ma tean, et tegelikult on kõik unistused saavutatavad, kui vaid olla töökas ja kannatlik. Kõik juhtub siis, kui peab,” räägib ta oma mõtetest.
Kristjan saab iga päevaga juurde kinnitust, et tants ei kao tema elust ilmselt kunagi. Lisaks enda tantsulisele arengule on tal praegu võimalus oma oskusi ja teadmisi jagada noortele, kes on alustanud tänavatantsuga täpselt nagu tema. “Läbi tantsu saan aidata noortel hoida positiivset suhtumist ellu, samas õpetada distsipliini ja kriitilist mõtlemist. Minu eesmärk on inspireerida ja julgustada inimesi, tehes seda, mida ma armastan. Tants on siiani minu jaoks kõik ja rohkemgi veel,” ütleb ta.
Kristjani 5 põhjust tantsuga tegeleda:
-
Tants on väga hea viis emotsioonide ja tunnete väljalaskmiseks
-
Tantsimine on võrdväärne igasuguse muu spordiala füüsilise pingutusega
-
Tantsimine on üks klassikalistest sotsialiseerumise viisidest
-
Tants aitab parandada elukvaliteeti
-
Tants on väga kasulik ajutööle (näiteks maandab stressi ning treenib mälu)