Kristjan Talu tõi Soomest koju särava võidu

Uue aasta alguses, 4. jaanuaril võttis JJ-Street Vogue trupp osa Soome võistlusest “Archie Ball 60”, kust sel korral tõi võidu koju Keilast pärit Kristjan Talu.

4. jaanuari sündmus oli JJ-Street Vogue’i tantsijate jaoks suurejooneline, sest tegemist oli Archie Burnett’i sünnipäevale pühendatud võistlusega. Viimane on olnud üheks suurimaks eeskujuks ja teerajajaks Eesti vogue’i kultuuri arengule. “Nägime, et Soomes oli tulemas vogue’i võistlus, mis korraldati House of Ninja vanaisa Archie Burnett’i sünnipäeva auks ning otsustasime ühiselt terve grupiga osalema minna. Sel korral oli kohtunikuks teiste hulgas kurikuulus chop’ide (võistluselt kõrvaldamine) andja Amber Vineyard ning ettevalmistustel oli pidevalt väike närv sees,” rääkis Kristjan Talu. Tema sõnul ei kadunud närv ka võistlusel, kuid seda aitasid kontrolli all hoida lühikesed jutuajamised Joel Juht’iga, kes oli noortele kaasa elama tulnud.


“Archie Ball 60” kohtunikeks olid sel korral Archie Burnett, Amber Vineyard, Marina UltraOmni Peuranen ning loomulikult ei puudunud võistluselt Dashaun Wesley ja DJ Vjuan Allure. Võistlus oli jaotatud 12 kategooriaks, eestlaste jaoks oli edukaim taaskord New Way kategooria, kus Sonja Liis Kaara valiti edasipääsejaks, Jessica Lainde (HON) jõudis poolfinaali, Kerli Kiiler (HON) finaali ning võitjaks pärjati Kristjan Talu. “Nagu eelnevatel võistlustel, tundus mulle kogu asi sama kiire kui sõrmenips. Enne, kui midagi aru sain, oli mul võidukarikas käes. Hiljem oma treeneritega võistlust analüüsides jõudsime järeldusele, et tubli töö on küll tehtud, kuid arenguruumi piisavalt ning võtame fookusesse uue võistluse,” ütles Talu.


Kätriin Kübar (HON), kes on ühtlasi JJ-Street Vogue’i peatreener, toob Kristjani puhul suurte plussidena välja töökuse ja ambitsioonikuse. “Ta on inimene, kes lihtsalt ei loobi lubadusi, vaid täidab neid. Väga lihtne on teha koostööd selliste õpilastega, kes teavad, mida nad treenerilt ootavad. Edu võtmeks on koostöö,” selgitas Kübar. Tema sõnul oli Soome võistlus järjekordne tubli saavutus, kuid mitte esimene ega ka viimane võit. Kübar lisas, et oluline pole alati mitte karikas, vaid laval nähtud edasiminek ja enesekindluse kasv.

Kristjan Talu on pärit Keilast ning kuulub tantsutruppi JJ-Street Faceless, mida juhendab Agnes Blank. Üheskoos on tantsitud juba neli aastat, viimased kaks neist on olnud igati edukad, saavutades neljanda koha Soome koregraafiavõistlusel, pääsedes “Kuldse Karika” finaali ning võites kaks aastat järjest “Hip-Hop Jam’i” showkategooria. “Uskumatu, et Keilas leidub nii lahedaid ja töökaid noori. Kui grupp algul kokku tuli, polnud meil nägu ega tegu. Kahe aastaga on toimunud tohutu areng ja see jätkub suure sammuga,” kinnitas Blank hiljuti Keila ajalehele antud artiklis. Kristjan Talu võidu osas tuleb tal naeratus näole, sest teab, kui suur töö on tulemuse taga. “See teeb suurt rõõmu, et nii tema kui ka ta treenerite töö kannab vilja. Tean, et see on alles Kristjani teekonna algus, kuid kui ta jääb töökaks ja õpetatavaks, ootavad teda ees kindlasti suured saavutused,” lisas Blank.


Palju õnne meie tantsijatele ning tuult tiibadesse!Meeldib? Jaga edasi!

jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street