Back To The Basics koolitustuuril annetati suur toetus Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidule

Reedel, 18. jaanuaril, tegi JJ-Street Laste ja Pere Fond koos Back To The Basics koolitustuuriga 1000-eurose annetuse Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidule.


Foto: Kreete Uustalu

Möödunud nädalavahetusel toimus nii Tartus kui Tallinnas koolitustuur Back To The Basics, mida korraldas JJ-Street Laste ja Pere Fond. Sel aastal viis Eesti tuntud koreograaf Joel Juht koolitust läbi koos tänavatantsutrupi JJ-Street Crew liikme, oma õpilase Eva Vihtoliga, keda Juht on kokku õpetanud 13 aastat. 

Foto: Joonas Sisask

Veel enne, kui koolitus reedel Tartus hoo sisse sai, ootas kõiki ees positiivne üllatus. Nimelt andis Back To The Basics koolitus koos JJ-Street Laste ja Pere Fondiga 1000-eurose panuse Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu tegevuseks. Kingitus anti üle reedel, 18. jaanuaril kõigi osalejate silme all ning armsat hetke saatis osalejate tormiline aplaus.

Foto: Joonas Sisask

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu esindaja Kaili Lellep kinnitas, et annetus aitab oluliselt liidu tegevusele kaasa. “Annetus tuli meile tõesti suure üllatusena ja tegemist on meie liidu jaoks väga-väga suure summaga, mille eest saame vähihaigete laste heaoluks palju ära teha.”

Lellepi sõnul oli eriti tore näha noorte reaktsiooni ja kaasaelamist heategevusse. “Viimastel aastatel on noored hakanud küll heategevusele ja annetusele enam tähelepanu pöörama, sealhulgas ka meie liidu toeks, kuid ei moodusta meie liidu peamist annetajate ringi. Seda enam oli mulle väga suureks üllatuseks näha üritusel osalenud noorte siirast ja vahetut reaktsiooni, kui nad kuulsid, et said omalt poolt aidata kaasa heateole – see oli võimas ja meeldejääv emotsioon. Aitäh kõikidele nendele toredatele noortele!”


Foto: Kreete Uuustalu

Back To The Basics leidis tänavu aset juba viiendat korda ning sel aastal keskendus koolitus tantsu sisule ja emotsiooni välja toomisele muusikas. Esmakordselt õpetasid Joel Juht ja Eva Vihtol koreograafiat paarides, mis oli ka osalejate jaoks uus kogemus. Lisaks tantsulistele teadmistele sai õppida, kuidas paremini oma aega kasutada, kuidas saavutada vähemaga rohkem, kuidas tuua tulemusi ja püsida eesmärgile suunatud õigel kursil ning muuta seniseid valeharjumusi – koolitus oli suurepärane platvorm mitmekülgseks noorte arenguks.

Foto: Joonas Sisask

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit (EVLVL) on 1992. aastal loodud organisatsioon, mille eesmärgiks on aidata vähihaige lapse vanemaid. Liidu moodustavad inimesed, kellel on sarnane kogemus, kes teavad, millest nad räägivad ja kellel on soov aidata.

Meeldib? Jaga edasi!

jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street