President Kersti Kaljulaidile jättis JJ-Street Tantsukooli energia kustumatu mulje

Ühel kõige keerulisemal perioodil, koroonakriisi ajal, tegi JJ-Street Tantsukool kõigile oma õpilastele ja nende peredele, aga ka toetajatele ja fännidele suurepärase kingituse – esimest korda ilmus JJ-Street Active elustiiliajakiri. Nüüd, kolm aastat hiljem, toome igal nädalal Teieni ühe loo JJ-Street Active elustiiliajakirjast. Järgneva kirjatüki autor on meie treener Lenel Karu.


President Kersti Kaljulaid: JJ-Street Tantsukooli energia on muljetavaldav

2020. aasta üks erilisemaid sündmusi JJ-Street Tantsukooli jaoks oli kohtumine Eesti Vabariigi tolleaegse presidendiga Kersti Kaljulaidiga, et tutvustada, millist tööd noortega igapäevaselt tänavatantsutrennides tehakse.Kolm aastat tagasi, 5. veebruaril sai Eesti riigipea aimu JJ-Street meeskonna tavapärasest hommikusest treeningust ning rõõmust, mida koos tantsimine igale osalejale tekitab. See ei ole liialdus, et veel ligi kümme aastat varem suhtuti Eestis tänavatantsu pigem negatiivse alatooniga või oli see inimeste jaoks võõras, kuid tänaseks on olukord muutunud. Oma külastusel nägi Eesti Vabariigi president, milliseid tundeid ja sees pulbitsevat energiat tänavatantsijad endas peidavad. Samal päeval jagas ta oma muljeid ka sotsiaalmeedias:

“Nende pisut enam kui kolme aasta jooksul Vabariigi Presidendina olen näinud väga mitmesugust Eestit. See, millega kohtusin täna hommikul Tallinnas JJ Street tantsukoolis, oli kahtlemata üks särasilmsemaid pilte Eestist. See energia, mida kiirgasid JJ Street tantsukooli juhendajad oma
trennis, on muljetavaldav. Igast hetkest oli tunda, et „ei!“ ei ole siin majas vastus ning alati mõeldakse sellele, kuidas ikka saab ja kuidas edasi liikuda.

Nii ongi jõutud sinna, et tantsukooli hing Joel Juht on aastatega püsti pannud võrgustiku, mis lisaks trennile tegeleb ka noortetööga 42 asukohas üle terve Eesti ning mis toob iga nädal kokku üle 2000 noore. Koos tantsitakse, tehakse head, arenetakse ja seatakse sihte nii tantsu kui eluliste valikute osas. Jõudu tööle!” – Kersti Kaljulaid, 5. veebruar 2020.


JJ-Street Tantsukool on siiani selle märkamise eest väga tänulik. “See oli minu elu üks olulisemaid sündmusi. Olen arendanud Eesti esimest tänavatantsukooli ja noorteühendust ligi 17 aastat ning saanud tunnustusi ka erinevatest Eesti linnadest. Need kõik on olnud minu südames erilise tähtsusega,
aga möödunud aastal Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidi külaskäik meie tantsukooli oli isiklikult minu jaoks elutöö tipphetk,” nentis JJ-Street Tantsukooli looja Joel Juht meeleoluka hommiku järel


Ta kinnitas,et sellised hetked annavad hoogu ja indu juurde, et töötada noorte heaks veel võimsamalt. 2020. aastal said JJ-Street Eliitrühma tantsijad teha Eesti vabariigi 102. sünnipäeva auks toreda kingituse ja tegemist oli ühe erilisema esinemisvõimalusega. 21. veebruaril Eesti Vabariigi aastapäeva puhul toimunud teenetemärkide üleandmise sündmuse tseremoonial “Eesti tänab”, astusid JJ-Street tantsukooli eliitrühma tantsijad üles koreograafiaga “Sa ju lubasid, Oskar?” ning näitasid tänavatantsu uuest küljest.Esinejad tõmbasid selga tuttavad Eesti rahvariided ning tantsuliste osade vahel kõlas katkendeid armastatud lugudest nagu “Igaühe hinges on revolutsioon” või Eesti filmiklassikast. Koreograafia autor Joel Juht ütles, et etteaste mõjus publiku jaoks positiivse üllatusena. “Saime tagasisidet, et kõik jäid meie etteaste ja tööga rahule ning publik ei oleks osanud arvata, et rahvatantsuriietes tullakse tänavatantsu stiile esitama,” ütles Joel Juht.

Meeldib? Jaga edasi!

jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street