JUBA TÄNA! Tänavatantsukool ootab oma perre energilisi noori

Üle kümne aasta noori inimesi ennastunustavalt tantsus kõiki kehaosi kasutades venitama, robotlikult kulgema, hüplema, visklema ja kõikvõimalikke vigureid tegema õpetanud tantsukool JJ-Street kutsub taas noori põrandatele, et järgi proovida, kuidas neile sobib getodest ja tänavatelt alguse saanud tänavatants. See on võimalus pääseda metsikute ja pilkupüüdvate tantsijate perre. Kes vaid soovib enesele esitada väljakutset ja silma jääda, on augusti lõpunädalal oodatud JJ-Streeti treeningkohtadesse üle kogu Eesti.

Kõiki erinevaid stiile saab katsetada ainsatki eurot välja käimata. Oodatud on tantsuhuvilised igas vanuses ja seda olenemata varasemast kogemusest. Kes unistab edaspidisest aja sisustamisest peadpööritavalt vinge tänavatantsuga, saab uuel hooajal olema üks paljudest tantsumaailma aktiivsematest tegijatest omasuguste lõpptoredas kambas ja saata nendega koos korda toredaid asju ning osaleda tantsuüritustel. Ka need, kes mingil põhjusel mõõduvõtmisele ei jõua, võivad hiljem ühendust võtta ja end tasuta katsetrennis proovile panna. Kui sul ei ole veel mõnd sellist tegevust, mida täie hingega nautida, siis nüüd on sinu võimalus!

Tants pahede vastu

Hip-hop, house, break, popping, krump, locking, vogue, waacking, dancehall ja laste show on need põrutavad tantsustiilid, mis on ühinenud tänavatantsu nimetuse alla ja on seotud sarnasest keskkonnast väljakasvanud muusikaga. Tänavatantsu juured on Ameeerika Ühendriikide linnade ja Jamaika tänavate sillutises, ööklubide neoonvalguses sädelevatel tantsupõrandatel, vanglamüüride ängistavas suletuses, afroameerika müstilises kultuuris ja erinevate tantsulõvide peades sündinud uutes ideedes. Siiski on ajad muutunud ja tänavatants pole enam slummide võrdussõna, vaid on pigem saanud klassikatantsuks. Tänavatantsus kätkeb endas koreograafiat, sportlikku liikumist, improvisatsiooni, rütmilisust, piiride hülgamist, energilisust, väänlemist, modellipoose, jäikust, nurgelisust ja palju muudki, kuid kõik see on algupäraselt tekkinud soovist maandada eluraskusest tekkinud viha, pettumus ja agressiivsus kuritegevuse ja uimastite asemel ennast ja teisi lummavasse tantsu.
“Tänavatantsu teevad eriliseks huvitavad stiilid ja võimalused, mida see sisaldab. Lisaks kaasneb sellega mõnus vaba olemine koos positiivse muusikaga nagu hip-hop, R&B, house, funk jne. Tänavakultuur on hetkel populaarne ning noore inimese jaoks on väga oluline, et ta saab teha midagi lahedat koos teiste noorte ning nooruslike inimestega,” selgitab tantsukooli asutaja Joel Juht. “Tänavatantsus hoiavad ühtsustunnet inimesed, muusika, koosviibimised, võistlused ja energia, mis ei lase enam eemale minna.”

Tantsijate elu on huvitav ja paeluv

Joel Juht
Foto: Gregor Jürna

2003. aastal Joel Juhti käe all alustanud tantsukool on aastaid pakkunud tegevust neile, kes senini aega vaid tšillimisele ja hängimisele on raisanud. Joel Juht usub, et tänavatants on paljud tuhandetest koolis käinutest pahandustest eemal hoidnud. “Seda teeb ju tegelikult mistahes sport või mingi muu huvitav tegevus,” leiab ta. “Samas pole me viimase kümne aasta jooksul näinud ühtegi  halba last, vaid kohanud toredaid noori. Uus põlvkond on kasvanud teistsuguses rütmis ja vägivald on jäänud tahaplaanile.”
Aastas käib JJ-Streeti trennides läbi tuhatkond noort vanuses 12-18 eluaastat, kuid on alustatud ka lausa viieselt ning nüüd oodatakse mõnusat tantsustiili elustiiliks muutma ka neid, kes on juba noorukieast täiskasvanute maailma üle minemas. Vanimad tantsijad on olnud isegi 40ndates, sest tänavatants vanust ei tunnista, kui vaid võhma jagub.
Tantsukoolis õpetavad noori 35 toredat treenerit, kes on ise samuti mingil moel ja juhusel tänavatantsu imelise maailma leidnud. JJ-Street on märk, mis on teada nii Maarjamaal kui ka mujal Euroopas. Kiidusõnadega kooli aadressil kokku ei hoita. Tantsukool on seadnud eesmärgiks anda tänavatantsukultuur edasi uutele liikmetele, lihvida nende oskusi ja koos leida oma tegevusse midagi uut. Ettevõtmised lähevad trennisaalide seinte vahelt välja: lisaks kõigele eelnimetatule korraldatakse ka Baltikumi suurimat tänavatantsufestivali JJ-Street Baltic Session ja rahvusvahelist tantsulaagrit Camp of Hip-Hop.

Tänavatants ja head mõtted käivad kokku

JJ-Street seab oma liikmetele ka olulised tingimused ehk halvad mõtted ja negatiivsus tuleb jätta maha kusagile, kus see kaaslasi ei häiri. Parem on aga neist üldse vabaneda. Tantsija ellu kuulub positiivsus, lugupidamine endast ja teistest, head kavatsused ja avatud meel, õigete asjadega tegelemine ja kaasaminek uuega, lubaduste pidamine, ennekõike aga puhas ja siiras armastus tantsu vastu. Viimane ongi see vaal, millele rajaneb tantsukooli filosoofia. Üheskoos tuleb saavutada see, et tantsukool JJ-Street oleks edasiviiv, püsivaid ja toredaid väärtusi, professionaalsust ja tantsukultuuri kujundav. Seega peab iga tantsija andma omalt poolt kõik, et kool oleks parim omasuguste hulgas, saades tasuks hinnatud oskused, rõõmsa meelelaadi, asjaliku ellusuhtumise ning toredad sõbrad.
Tänavatants võib selle harrastajatele saada elustiiliks või nagu ütleb tantsukooli asutaja Joel Juht: „Kõik, mis on väljaspool tantsu, on lihtsalt üks hobitegevus“.

JJ-Street tantsukooli võetakse vastu uusi õpilasi üle kogu Eesti 25.-31. augustini järgmistes kohtades: Tallinn, Tartu, Saku, Jüri, Pärnu, Jõgeva, Võru, Tapa, Kiviõli, Aruküla, Räpina, Põltsamaa, Haapsalu, Tabasalu, Paldiski, Saue, Rapla, Viljandi, Keila, Põlva, Türi, Viimsi, Kohila, Peetri, Valga, Elva, Paide, Loksa, Kiili, Kuusalu, Maardu, Sindi, Kurtna, Otepää, Ülenurme, Nõo, Värska, Tabivere. Täpsemat infot aegade ja proovipaikade kohta saab netiaadressilt: www.jjstreet.ee

Tantsukool JJ-Street on mõeldud ja avatud kõigile, kes soovivad saada uusi kogemusi ja õppida midagi originaalset.

Tere tulemast kuumade tantsijate sekka!

Meeldib? Jaga edasi!

jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street