JJ-Street breiktantsu treener Melani Väits võitles Lätis välja auväärse kolmanda koha

JJ-Street Tantsukoolil on tärkamas uus breiktantsu järelkasv ning märtsis külastas treener Melani Väits (B-girl Melani) koos õpilastega Läti võistlust Tukums Breaking Cup, kus parimaks tulemuseks jäi täiskasvanute seas B-girl Adults 1vs1 kategoorias kolmas koht.

Oma esimesed diplomid ja medalid said osalemise eest Väitsa õpilased Agata Ehin, Kirsti Adoson, Delisa Põld ja Oliver Rummel ning kaasas olid veel grupiliige Miia Rannamees ning Lõuna-Eesti peatreener Mari Venski.

“Nemad vaatasid võistlust ja olid tantsijatele toeks. Päev ise oli pikk, aga õpilased pidasid ilusti vastu ja tunnen, et sellised reisid kasvatavad väga hästi omavahelist ühtsustunnet. Minu jaoks oli reis selle võrra erilisem, kuna esimest korda läksime võistlustele ainult breiktantsu õpilastega ja sain hea kogemuse kogu mineku organiseerimiseks,” rääkis Melani Väits.

Eesmärgiks luua tugev kommuun Eestis

Võistlusreisi esmane eesmärk oli pakkuda noortele uusi kogemusi ja võimalusi eneseületusteks. Tantsijaid osales kokku Lätis ligi 150 ning võisteldi väga erinevates vanuseastmetes. “Läti breiktantsu kommuunis on väga heal tasemel tiime, näiteks Factory Kings ja Diverse Styles Crew. Seal on treenereid, kes järjepidevalt tegelevad uue pealekasvu arendamisega. Ka mina sain võistlusest palju motivatsiooni, et Eestis tugev breiktantsu kommuun luua,” kinnitas Väits.  

Treeneri hinnangul oli kohal mitmeid osalejaid, kes on pikalt breiktantsuga tegelenud ja näidanud häid tulemusi ka rahvusvahelistel võistlustel. “Minu jaoks on oluline, et õpilased käiksid pidevalt võistlemas ning mõistaksid aina paremini breiktantsu kultuuri ja kommuuni. Ka aprillis ootab ees võistlus Lätis, kuid ennekõike olen tänulik, et Eestis saab aastaringselt osaleda Eesti Tänavatantsijate Liidu karikaetappidel ja meistrivõistlustel, millest järgmine toimubki juba 11. mail,” rääkis Väits.

Tema sõnul on iga tantsija edu taga ka treenerid. “Mina hindan kõrgelt oma treenerite Mari Venski ja Joel Juhi panust. Eesti tänavatantsijatele on loodud suurepärane keskkond ja võimalused pidevaks arenguks ning tänu neile inimestele on mul täna võimalus viia läbi breiktantsu trenne ja töötada oma eesmärkide nimel,” kinnitas Väits.

Käesoleva aasta esimesel Eesti Tänavatantsijate Liidu karikaetapil saavutas ta B-girl Adults 1vs1 kategoorias teise koha ning 2023. aastal pälvis ta breiktantsu karikavõitja tiitli. Melani kohta saab rohkem lugeda siit.

Rohkem lugemist meie viimase aja tegemiste kohta Tartus leiab ka Tartu Postimehe artiklist.

Meeldib? Jaga edasi!

jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street