JJ-Street avab Pärnu hooaja uue stuudio ja kogemustega treeneritega

Tantsuaasta läheb septembris jälle uue hooga käima ning pärast keerulist aastat, mil suur osa õppetööst tuli läbi viia kaugõppes, on JJ-Street Tantsukool otsinud uusi võimalusi treeningtingimuste parandamiseks üle Eesti.

Pärnus algavad sügisel JJ-Street Tantsukooli treeningud uhiuues stuudios (Tammesaare 41), mis pakub noortele veel paremaid võimalusi tantsimiseks ja enda arendamiseks. Näiteks on stuudios lisaks uuele saalile suur riietusruum, televiisorid ja saun, et kõik saaksid ennast hubaselt tunda. 

Tugev treenerite kolmik

JJ-Street Pärnu filiaalis tegutseb sel aastal pikaaegsete kogemustega treenerite kolmik Tallinnast: Kätriin Kübar, Jessica Lainde ning Janeli Kunnberg. Treenerite sõnul aitab uus stuudio tuua juurde rohkem tantsustiile ja erinevaid treeninguid ning seda paindlikumalt kui kunagi varem. Noortel on nüüd olemas oma koht, mida nad ka ise saavad treenimiseks kasutada.

“Silmad lahti tasub hoida nii endistel kui uutel õpilastel. Toome juurde kauaoodatud house tantsustiili, mis annab väga tugeva koormuse, aga samal ajal aga hea feelingu. Kõik Pärnu kolm treenerit on pikaajalise tantsukogemusega, loonud kümneid koreograafiaid ning toonud medaleid ja karikaid nii Eestist kui ka välismaalt,” rääkis JJ-Street Pärnu eestvedaja Kätriin Kübar.

Jessica Lainde on Pärnus treeninguid juhendanud viis aastat ning ootab uut hooaega suure elevusega. “Pärnus algab uuel õppeaastal täiesti uus etapp.  Saalist õhkab juba praegu palju positiivsust, millest kõik peagi osa saavad. Loodetavasti saab meie tantsupere sel aastal rohkem koos saalis trenni teha,” rääkis Lainde, kes peab aastate jooksul suurimaks edusammuks seda, kuidas vaatamata rasketele olukordadele on õpilased edasi kasvanud. Oma koha loomine tähendab Laindele kindlustunnet ja arengut. “Tänu asukohale rannarajooni juures saame treeninguteks kasutada ka imeilusat loodust ja merd, rohkem koos aega veeta ning seeläbi kasvatada uusi eeskujusid,” lausus Lainde.

Vähem kulutusi, rohkem võimalusi

Esimest aastat alustab Pärnus treenerina Janeli Kunnberg, kes hakkab läbi viima nii hip-hop kui house tantsustiili treeninguid. “Pärnu uues stuudios tekkis mul kohe väga eriline tunne, ruumid on mõnusalt avarad. Olen septembri osas põnevil ja ootan kõigi uute noortega kohtumist,” rääkis Kunnberg. Ta kinnitas, et oma stuudio on miski, mida tuleb õppida hindama. “Tihti ei paista erinevus rendipinna ja oma stuudio olemasolu vahel kohe välja, sest trennid on ikkagi kvaliteetsed ja tasemel. Aga oma stuudio annab võimaluse lisategevusteks nii, et õpilastel ei teki suuri lisakulutusi juurde ja rohkem inimesi saab asjast osa. See loob eeldused oma mõnusa kommuuni tekkimiseks,” kirjeldas ta.

JJ-Street Tantsukooli looja Joel Juhti sõnul loob uus stuudio juurde rohkem turvatunnet. “Noortel on hea treeningutele tulla, sest kõik kohad asuvad üksteisele lähedal ja logistika on hea, näiteks bussipeatus asub kohe maja kõrval. Asume mere ääres, kus ilusad rohealad annavad võimaluse kvaliteetseteks välitreeninguteks,” kinnitas Juht.

Põnevad plaanid

Uusi tulevikusihte on Pärnus palju. Näiteks peetakse praegu läbirääkimisi, kuidas õpilased saaksid üldfüüsilise treeningu eesmärgil kasutada Pärnu Tennisekeskuses kord nädalas jõusaali. “Me tõesti teeme kõik endast oleneva, et õpilased saaksid treenimisest rõõmu tunda,” lisas Juht. Tema hinnangul annab uus stuudio juurde rohkem võimalusi koostööks teiste Pärnu linna eri valdkonna tegijatega, kellega saab tulevikus jõud ühendada, et suvepealinnas veel rohkem põnevaid sündmusi korraldada.

Kätriin Kübar ütles, et aasta jooksul on plaanis käima lükata tantsuvõistlusi, linnalaagreid ning luua esmakordselt JJ-Street Pärnu esindusgrupp. Janeli Kunnbergi sõnul tasub igas vanuses tantsimisele mõelda, sest see muudab inimesed julgemaks. “Trennis saab teadmisi tänavatantsu põhielementidest, ajaloost ja kultuurist, ületada enda piire ja panna end proovile ka füüsiliselt. Muidugi on meie juures tantsimise suur pluss ka osa suurepärasest seltskonnast,” lisas ta.

Meeldib? Jaga edasi!

jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street