Miks ma tantsin? Lugu nr 2: Annely Kõrvel lülitab tantsusaalis ennast kõigest muust välja

Rubriigis “Miks ma tantsin?” räägivad oma tantsutee avastamisest JJ-Street tantsukooli õpilased ja treenerid. Teisena jutustab oma loo 25-aastane Annely Kõrvel, kes on tantsinud 9 aastat. Ta alustas tantsimisega suhteliselt hilises vanuses, 17-aastaselt.

“Mul on tõsiselt kahju, et raiskasin oma elu puberteedieas lihtsalt ära, kuid parem alustada hilja kui mitte kunagi. Esimene hiphopitrenn toimus JJ-Street Tartu stuudios ja seda viis läbi Lenel Karu,” meenutab ta. Praegu on tema treenerid Mari Venski ja Joel Juht.Tantsukool päästis üksindusest

Annely ütleb, et on alati olnud sportlik inimene ning tal tekib kiiresti stress, kui ennast liigutada ei saa. Enne JJ-Street tantsukooliga liitumist oli ta eelnevalt tegelenud juba nii tantsimisega, iluvõimlemisega, võrkpalliga kui ka vibu laskmisega.

Tema sõnul ei muutnud tema elus midagi ainult tants, vaid tants just JJ-Street tantsukoolis. “Tulin tantsima just siis, kui mu elu oli sassis ning valikuid mitmeid. JJ-Streediga liitumine päästis mu üksindusest ning selle pisikese stuudio saal oli ainus koht, kus sain ennast kõigest muust välja lülitada. Ma leidsin endale grupi, kus tundsin, et olen oluline. Tagasi vaadates tegi see teekond minust inimese, kes olen täna: alati rõõmus, särav ja tervislikule eluviisile keskendunud,” räägib ta. Peagi sai Annely aru, et soovib tantsimist ka teistele edasi anda ning naudib väga õpetamist. Tal on nüüd oma õpilased, keda proovib aidata ja edasi suunata.

Annely ütleb, et armastab õpetamist väga ning pole kunagi pidanud õpilaste ees teesklema, kes ta päriselt on. Tänaseks käib ta igal nädal ennast ka Tallinnas treenimas ning õpib oskusi pidevalt juurde, mis talle väga meeldib.

Tänu tantsimisele on Annely eluks ajaks kaasa saanud põhimõtted ja mõtteviisi, et kõik on võimalik ning igale probleemile leidub lahendus. “Ilma sihikindluse ja töökuseta kaugele ei jõua,” tõdeb ta ja lisab, et on õppinud ka rohkem enda piire katsetama ega karda enam eksida ja võtab vigu kui õppetunde.Nüüd õpetab Annely oma oskusi õpilastele

Annely jaoks on tants väljapääs. Saal on see koht, kus ta suudab end täiesti välja lülitada ja iga hetke nautida. Ka JJ-Street tantsukool ei väsi teda ikka veel üllatamast. “Kui ma tulin 17-aastaselt siia, poleks ma elu sees arvanud, et lõpetan treenerina ning õpetan oskusi edasi uutele õpilastele. Tants on mind voolinud paremaks inimeseks nii välimuse, riietusstiili kui ka käitumise poolest. Ma olen vene temperamendiga ning äkilise loomusega, mis alguses põhjustas probleeme. Aga tänaseks on mind proovile pandud ning seeläbi on välja kujunenud tugev iseloom. Ma olen osa võtnud projektidest ning võistlustest, kuhu ma üksi kuidagi jõudnud poleks. JJ-Street tantsukoolis on mind on alati toetatud ja see ongi selle asja võlu. Ma ei ole mitte kunagi üksi ja me oleme üks pere,” ütleb ta.

Annely 4 põhjust tantsida:

  • See treenib su aju ning koordinatsiooni
  • Tekitab hea tunde ning laseb sul enda emotsioone väljendada. Tants on fun!
  • Leiad uued sõbrad kogu eluks
  • Tantsus ei ole piire

Meeldib? Jaga edasi!

jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street