Miks ma tantsin? Lugu nr 12: Tauri Vosmanile andis tantsimine soovi olla iga päev parem inimene

Selle aasta alguses alustasime rubriigiga “Miks ma tantsin?”, kus oma tantsutee avastamisest räägivad JJ-Street tantsukooli õpilased ja treenerid. Kaheteistkümnendana jutustab oma loo 22-aastane Tauri Vosman, kes hakkas tantsima 11-aastaselt JJ-Streedis ning on tänaseks sellest teinud oma töö, mida iga päev naudib.


Oktoobris täitub Tauri Vosmanil 11 aastat päevast, mil ta leidis tee tänavatantsuni. Algusest peale tundus see maailm huvitav. “Kõik oli nii põnev ja lahe: hea muusika, ägedad riided, värske energia. Ja see paelub mind siiani,” räägib Tauri. Boonuseks on tema sõnul trennis veel toetav seltskond ja positiivne keskkond. 

Elu muutus täielikult

Tauri tantsutee algas 2010. aastal Jüris ning peagi tahtis ta õppida veel rohkem ja intensiivsemalt ning jätkas treenimist Tallinnas oma praeguse treeneri Joel Juhti käe all.  

“Tants muutis mu elus väga palju. Usun, et kui ma ei oleks sellega tegelema hakanud, ei oleks ma täna selline inimene. Minu treener Joel on mind suunanud noorest saati ja ma kasvasin tema käe all suureks. Need aastad olnud meeletult põnevad ja olen väga palju arenenenud ning talle selle eest väga tänulik,” selgitab Tauri.

Mida on talle õpetanud tantsimine? Tauri toob välja töökuse ja distsipliini. Tants oli väljund, mille abil tekkis tal huvi ka teiste valdkondade vastu. “Ma sain siit tunde ja soovi kasvada iga päevaga paremaks inimeseks.”

Tänaseks on tantsimisest saanud tema igapäevane töö, mis endiselt on justkui hobi. “See ei ole kohustus ja pakub mulle endiselt rõõmu, eriti võimalus õpetada tantsu noortele edasi,” räägib ta.

Tauri 4 põhjust tantsimisega tegelemiseks:

  • Tants on teraapia.
  • Tants on väga mitmekülgne spordiala.
  • Tants on moodne ja lahe valdkond.
  • Tants viib inimese oma mugavustsoonist välja.

Miks tantsib ta just JJ-Street Tantsukoolis? “Eestis ei ole lihtsalt paremat kohta, kus tantsida. Nii see minu jaoks on ja jääb.”

Meeldib? Jaga edasi!

jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street