JJ-Street Break pääses Koolitantsu finaali

JJ-Street Tantsukoolil on rõõm teada, et Koolitantsu festivali Valgamaa eelvoorult pääses finaalvõistlusele JJ-Street Break!
JJ-Street Break juhendaja on Markus Tõnissaar ning ühtlasi on see üle mitmete aastate läbimurre, kui laval astuvad üles break-tantsustiili esindajad. Markus Tõnissaare sõnul oli kohtunike tagasiside väga positiivne, sealhulgas lisaks kiitusele koreograafia ja lavastuse eest, pälvis tunnustust break-tantsustiili hoidmine ja edendamine Eestis.

Markus Tõnissaar valis ja miksis muusika ise, lavastas koreograafia suures osas üksinda ning tema treener Mari Venski  aitas lihvida detaile ning täiendada ka mitmeid liikumisi. Etteaste loomisel Valgamaa vooruks tabas tantsijaid ka palju ärevust, sest kuigi põhiosa kavast oli valmis juba tunduvalt varem, otsustati võtta risk ja luua veel vahetult enne esinemist juurde lisaosad. “Tantsisime reaalselt poole neljani hommikul, et lihvida üle kõik detailid ja harjutada koreograafiat muusikaga. Lühikese ajaga suutsime ära teha palju, tiimitöö oli hea ja tantsijad tublid,” rääkis Tõnissaar.

Markus Tõnissaare üleüldine eesmärk breigiga esinedes on selle stiili arendamine Eestis. Tõnissaar ütles, et breikareid on Eestis vähe ning enamjaolt tantsitakse kusagil korteris või saalis omaette, mistõttu on laval esinemine hea, sest toob breiki rohkem pilti ning uued inimesed võivad hakata selle vastu huvi tundma. Eestis võiks breiktants olla tunduvalt suurem ning ma arvan, et seda tuleks lihtsalt rohkem ja õigesti õpetada ning esile tuua, et tekiks uusi noori, kes tahavad seda tantsu edasi arendada.

Tõnissaar ütles, et finalis on oodata veel lisatrikke ja akrobaatilisi elemente, ühtlasi tuleb teha palju tööd kava puhastamise, detailide ülevaatamise ja esinejate välimuse täiendamisega.
Tuult tiibadesse JJ-Street Break tublidele tantsijatele!

Meeldib? Jaga edasi!

jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street