Inspiratsioonituur “Iga noor on oluline” sai positiivse alguse

Noorte vaimse tervise parandamiseks ja positiivseks eneseväljenduseks Joel Juhti poolt loodud inspiratsioonituur “Iga noor on oluline” sai alguse reedel Paides, kuhu kogunes osalema ligi kolmkümmend noort. Juba täna jätkub tuur Peetri koolis ja Põltsamaa Ühisgümnaasiumis!


Esimesel inspiratsioonituuri päeval Paides oli Kohal oli nii neid noori, kes tänavatantsuga juba on tegelnud, kui ka neid, kellele see oli esmakordne kogemus. JJ-Street Tantsukooli Paide treeneri Brita Kikase sõnul oli koolitus noortele hädavajalik ning andis väga palju rõõmu. “Joel mitte ainult ei viinud läbi treeningut, vaid rääkis noortega. Osalejatel pärast koolitust silmad särasid,” kirjeldas Brita Kikas.

Tänavatantsupioneer Joel Juht ütles, et esimene koolitus läks väga hästi, kuid koroonaperiood on noorte liikumist mõjutanud. “Endiselt näen seda, et noori on raske liikuma saada pärast koroonaviirusest tingitud keerulist perioodi. Noorte tervisele on see aeg teinud uskumatult suure kahju,” kinnitas Juht.


Üks osaleja Anelika Jõgi ütles, et koolitus oli hariv ja huvitav kogemus. “Õppisin näiteks seda, kuidas olla veel vabam tantsides ning tunda ennast erinevaid samme tehes mugavalt,” kinnitas Jõgi. Tema sõnul annab selline koolitus võimaluse tulla eemale maailmas valitsevatest probleemidest ning kogeda midagi uut koos teiste toredate inimestega.

Triinu Palmiste osales koolitusel, sest see toimus tema kodu läheb, oli tasuta ja sarnast võimalust iga päev ei tule. “Joel Juht ei tee pidevalt koolitusi, olen nelja aasta jooksul saanud osaleda võib-olla ainult kolmel,” selgitas Palmiste. Tema sõnul on Joel Juht selline inimene, kes suudab kümne minuti jooksul leida üles võõra inimese puhul nii mõnedki valukohad ning suunata inimest teises suunas mõtlema. “Tänu koolitusele sain palju head nõu ning ikka ja jälle meeldetuletust, et treenimine annab tantsule ja enda tervisele väga palju juurde,” rääkis Palmiste.

Eesti tänavatantsupioneer Joel Juht alustas üle-eestilist inspiratsioonituuri, sest temaga võtsid otse ühendust erinevad noored ning ta nägi võimalust sel viisil panustada Eestis elavate noorte heaolusse, olenemata nende rahvusest. “Maailmas on praegu palju kurbust, viha ja segadust ning kõik Ukrainas
toimuv ja koroonapandeemia on tekitanud noortele pingeid. Olen treeninud inimesi üle 30 aasta ning näinud, kuidas tants inimesi aitab,” selgitas ta.Ühtlasi julgustab Joel Juht koolitusele osalema tulema kõigist rahvustest noori, sealhulgas saavad kaasa aidata info jagamsisel Ukraina põgenikega tegelevad organisatsioonid eri piirkondades. Juba täna jätkub tuur Põltsamaa gümnaasiumis ja Peetri kooli Black Box saalis! Ole kohal ja jälgi Facebooki sündmust oma linnas! Kui aga on huvi enda linnas samuti tuuri korraldada või sündmust mingil moel toetada, siis selleks tasub ühendust võtta otse Joel Juhiga.

 

Meeldib? Jaga edasi!

jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street