Eesti Suurim Süda aktsiooni võitis Rapla vald, kokku lõi 35 asukohas kaasa üle 5000 inimese

Juba kolmandat aastat järjest toimus tänavu veebruaris enne sõbrapäeva positiivne kogukonnaalgatus Eesti Suurim Süda, kus inimestest moodustati suuri südameid ning 35 erinevat asukohta võistlesid uhke tiitli ja rändkarika nimel. Võidu teenis 368 inimesega Rapla ning üle riigi kogunes südametesse 5029 inimest.

Üleskutse oli teha peatselt saabuva sõbrapäeva eel Eesti suurim südamekujuline pilt ning idee on pärit JJ-Street Tantsukooli asutajalt Joel Juhilt. Valentinipäeval ise sünnipäeva tähistava tänavtantsupioneeri sõnul on tegemist armsa uue traditsiooniga, mis toob kokku oma piirkonna inimesi ning äratab inimestes hoolivuse ja ühtehoidmise tunnet.

Suur rõõm on tema sõnul näha, et algatus on tantsukooli meeskonnast kaugemale lainenenud ning koordinaatoreid on tulnud juurde uutes paikades – olgu tegemist siis aktiivse spordijuhi, külavanema või kultuuritegelasega.

“Olen näinud juba nii palju häid emotsioone ja kuulnud tagasisidet nii sotsiaalmeediast, ajakirjandusest kui ka otse inimestelt endilt. Leidub ka selliseid osalejaid, kes ise kirju saadavad ja tagasisidet jagavad ning tänan omalt poolt kõiki, kes sellel südamlikul sündmusel kaasa lõid. Südameid tulid väga ilusad ja mõnel pool tegi pildi omapäraseks kohalik loodus või pimeduses säravad laternad. Mitmel pool tehti osalemisega uusi rekordeid ning planeeritakse juba suuremaid ideid järgmiseks aastaks,” selgitas üle-eestiline koordinaator Lenel Karu.

Suurima südame osalejate arvu välja selgitamisel olid tänavu lisaks droonipildile abiks ka registreerimislehed või koordinaatori poolt kohapeal kokku loetud arv. Süda pidi olema seest tühi, foto jäädvustatud drooniga ning sündmuse toimumisajaks valitud 11. veebruar.

“Meile laekus tegelikult ka pilte vahetult enne seda kuupäeva, aga selleks, et oleks mingi ühtne joon ning aus võistlus, arvestasime ikkagi neid südameid, mis reeglite järgi tehti. Kogu selle algatuse mõte ongi tuua ühel ja samal päeval kokku erinevad Eesti südamed. Oli ka neid piirkondi, kes avastasid aktsiooni liiga hilja ning seetõttu julgustan juba praegu kõiki huvilisi Eesti Suurima Südame Facebooki lehe kaudu meiega ühendust võtma,” lisas Karu.

Võidu nimel oli tänavu küll rebimist, kuid siiski rohkem kui 50 inimese ülekaaluga võitis rändkarika Rapla, kus algatust vedas eest JJ-Street Tantsukool Rapla treener Brita Kikas koos piirkonna aktivistidega.

“Appi, ma ei või – aitäh selle eest! Me jäime eelmisel aastal teisele kohale ja tänavu väga väga palju pingutasime, et see süda hästi suurelt ära teha. Ma olen kõige tänulikum selle eest, et nii paljud organisatsioonid aitasid seal piirkonnas kaasa: vallavalitsus, kultuurikeskus, raadio, ajalehed, kohalikud artistid ning meie JJ-Streedi tantsijad. See ongi minu arvates selle sündmuse mõte. Loeb mitte see, kus kõige ägedam sündmus tehakse, vaid see, kus kõige suurem kommuun kokku tuleb. Olen tohutult uhke,” sõnas Brita Kikas, kes võttis uudise vastu suure rõõmukisa ja õnnetundega.

Rapla vallavanem Gert Villard oli uhke tunnustuse üle väga õnnelik. “Raplamaa rahvas on suure südamega rahvas, kes hoolivad väga end ümbritsevatest inimestest ja tahavad iga päev muuta maailma paremaks paigaks. Me näeme õue vaadates lihtsalt alati ilusat ilma ja võimalust oma rõõmsameelsusega nakatada teisi enda ümber. Teades, et pühapäeval oli kevadeni jäänud ainult 39 päeva, siis sooviti ühiselt ennast väljendada ja näidata, mida üks suure südamega rahvas soovib teile kõigile jagada. Kevad südamesse!” ütles ta.

default

Rapla järel tuli teiseks Tartu linn 302 inimesega, Pärnu 298 osalejaga, Võru 236 südametegijaga ning mullune võitja Kohtla-Järve 235 osalejaga.

Eesti Suurim Süda osalejate arv 35 eri paigas:

 1. Raplas 368 inimest
 2. Tartus 302 inimest
 3. Pärnus 298 inimest
 4. Võrus 236 inimest
 5. Kohtla-Järvel 235 inimest
 6. Viljandis 215 inimest
 7. Viimsis 210 inimest
 8. Jõhvis 183 inimest
 9. Matsalu rahvuspargis Läänerannas 180 inimest
 10. Tallinnas 179 inimest
 11. Kundas ja Türil 170 inimest
 12. Kundas ja Türil 170 inimest
 13. Haapsalus 154 inimest
 14. Rakveres 149 inimest
 15. Keilas ning Lool 140 inimest
 16. Keilas ning Lool 140 inimest
 17. Narvas 139 inimest
 18. Kose vallas, Kehras ning Põltsamaal 133 inimest
 19. Kose vallas, Kehras ning Põltsamaal 133 inimest
 20. Kose vallas, Kehras ning Põltsamaal 133 inimest
 21. Saaremaal 129 inimest
 22. Maardus 117 inimest
 23. Mustvees 111 inimest
 24. Valga/Valka ühisrindel ja Elvas 106 inimest
 25. Valga/Valka ühisrindel ja Elvas 106 inimest
 26. Kallastel 90 inimest
 27. Rae vallas 85 inimest
 28. Põlvas 75 inimest
 29. Tori vallas Sindis 69 inimest
 30. Räpinas 68 inimest
 31. Jõgeval 65 inimest
 32. Loksal 60 inimest
 33. Kilingi-Nõmmel 31 inimest
 34. Kuusalus ja Sauel 25 inimest
 35. Kuusalus ja Sauel 25 inimest

Osalejate arv kokku: 5029 inimest. Mullu moodustas südameid 3701 inimest ja suurim osalejate arv oli 324. Siis lõi kaasa 31 asukohta.

Erinevates Eesti kohtades avasid sündmust kohalikud vallavanemad, mõnel pool esinesid tantsijad, uisutajad või lauljad ning inimestele pakuti sooja teed ja muud head-paremat.

Kõige suurema südame tiitli saanud omavalitsusele antakse üle eriline rändkarikas ning täna jagatakse droonipiltide galeriid Eesti Suurim Süda Facebooki sündmustel, kuhu jõuavad järgmiste nädalate jooksul ka kõik teised muljed, videoklipid ja teised märkamised.

Eesti Suurim Süda 2024 galerii leiab SIIT.

default

Meeldib? Jaga edasi!

jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street