Kairi Jerlov on pärit Jõgevalt, kus 2002. aastal tegi algust tantsimisega Merleen Läänemägi käe all. Neli aastat tegeles ta show-, estraadi-, rahva- ja vabatantsuga. Siis aga, aastal 2006, liitus JJ-Streeti tantsukooliga, kus on aktiivne liige kuni tänase päevani.
Kairi kuulub rahvusvahelise tantsulaagri Camp Of Hip-Hop ja Jõgeva 3-päevase tantsuürituse korraldustiimi, on JJ-Streeti Jõgeva, Viljandi ja Põltsamaa eestvedaja ning esindustrupi „JJ-Street Crew“ liige.
Nagu sellest veel vähe oleks, on sellel vingel noorel naisel ette näidata esimese astme võimlemistreeneri kvalifikatsioon, lisaks laagrikasvataja tunnistus, mis on andnud võimaluse olla kasvatajaks iga-aastaselt korraldatavas rahvusvahelises noortelaagris Camp of Hip-Hop.
Kuidas aga Kairi tantsumaailmale oma käe andis ja mismoodi ta selles end tunneb, saame teada kohe järgnevaks.
On juhtunud, et proovitakse tantsimist, aga ei pruugi kohe õnnestuda ja lüüakse käega. Mis võiks olla sinu meelest motiveeriv nipp?
Kõik alustavad nullist, ükskõik mis alal. Vaadates praegu tantsumaailma tipptegijaid või kuulsaid tantsijaid muusikavideotes, tuleb endale teadvustada, et ka nemad olid kord saalis peegli ees ega osanud rütmi tantsida või koperdasid iseenda jalgade otsa. Motivatsiooni aitab hoida teadmine, et oled leidnud midagi niisugust, mille kõrval ebaõnnestumised ja aeganõudev kujunemisprogress ei oma mingit tähtsust.
On sul mõni iidol tantsumaailmas? Miks just tema?
Võistlusi ja tantsijaid jälgides avastan end ikka vahel mõttelt, et wow, oskaks ka mina nõnda! Samas leian, et sõna “iidol” taga on suurem tähendus ja minu jaoks on ja jääb selleks alati minu õpetaja – JJ (Joel Juht – toim). Vahepeal, kui ei ole pikka aega näinud teda tantsimas ja siis see hetk jälle tuleb, tunnen nagu näeksin tänavatantsu esimest korda ja see vaimustus äratab mind uuesti ellu nagu alguses, kui oma teekonda alustasin.
Kuidas defineeriksid sina tänavatantsu ja –kultuuri ehk mida need kaks tähendavad?
Tänavakultuur hõlmab endas erinevaid elemente, mitte ainult tantsu. Sinna kuuluvad ka tänavakunst, plaadimängimine, räpp jpm. Tants on ainult üks osa sellest suurest tervikust, kuid mõista tuleks tervet kultuuri ja uurida ka teiste elementide kohta, et lõpuni aru saada, kuidas tänavatants on kujunenud selliseks nagu ta on seda nüüd.
Mis on sinu moto?
Visualiseerimine on võidu võti! Näe end saavutamas oma peas ja hakkad nägema seda ka päriselt!
Kas sul on mõni eesmärk või unistus tänu tantsule täitnud ja milline on olnud JJ-Streeti roll selles?
Kasvasin üles arusaamaga, et inimesel on töö ja siis on tal hobid või muud tegevused, millega ta tegeleb vabal ajal. Peaaegu juba leppisingi teadmisega, et töö saab olema vastumeelne kohustus ja see ei saagi meeldida, kuid JJ-Streetis avastasin, et saan tuua oma hobi ja töö kokku ja mida muud elult võikski soovida? Mind valdab stabiilselt tunne, et kogu aeg on nädalavahetus.
Kas ja miks soovitaksid noortel tegeleda tantsimisega?
Tantsimine on üks kõige meeltlahutavamaid tegevusi, mida vaadata ning ka ise teha – suured massid liikumas sünkroonis või indiviidid liigutamas oma käsi ja jalgu viisil, mida keegi ei ole kunagi ette kujutanud. Tantsus saavad jääda nii poisid kui tüdrukud iseendaks ning just tänavatantsus on eriti palju eri lähenemisi ja stiile, kedagi ei ümbritseta piiridega, vaid kõik saavad end vabalt tunda. Ja muusika on see, mis teeb hingele head ja paneb silma särama.
Aga miks võiks liituda just nimelt JJ-Street tantsukooliga?
Olen ise olnud osaline mitmetes tantsuringides ja toetudes senisele kogemusele saan julgelt väita, et JJ-Street tantsukool oskab kohelda noori ja anda neile sellise tähelepanu, mida nad väärivad. Nooruslik lähenemine, hulganisti väljundeid ja lahedaid üritusi, kus saab kogeda maailmatasemel meelelahutust.
Mida tuleks huvilistel teha selleks, et sellesse kooli astuda?
Huvilistel ei tuleks teha muud, kui külastada meie kodulehte www.jjstreet.ee ning leida sealt üles oma kodulinn ja võtta ühendust seal tegutseva treeneriga. Alati on soe vastuvõtt ja liitumiseks ei ole seatud piiranguid.
Allikas: GoodNews