JJ-Street Vogue’i kommuun õitseb: rahvusvahelised tulemused ja kogemused toovad rõõmu ning Eesti jääb silma

Käesoleva aasta esimese võistlusena osalesid meie vogue’i tantsijad jaanuari keskel Vilniuses Leedu ballroomi eestvedaja Juju 007 korraldatud võistlusel Vogue Gathering.

Kostüümide temaatika oli vaba, kuid rõhku soovitati panna sädelevale, läikivale ja peegeldavale materjalile. Tegemist oli väiksema võistlusega, mille eesmärk oli ennekõike kogukonna kokkutoomine ja suurvõistlusteks treenimine. Ometi olid kohtunikud rahvusvahelised tipud ning võistlejad Eestist, Lätist, Leedust, Poolast ja Belgiast. 

JJ-Street Vogue tantsijad võistlesid kaheksas kategoorias ja tulid tagasi mitme võidu ja poodiumikohaga. 

Meie tantsijate parimad tulemused:

  • Old Way vs New Way – Adrian Divonin, Grand Prize (I koht)
  • Body OTA – Kerli Loomets, Grand Prize (I koht)
  • European Runway  – Kerli Loomets, finaal (II koht)
  • Face  – Ruby Minka, finaal (II koht)
  • Hands Performance vs Arms Control –  Ruby Minka, finaal (II koht)
  • Baby Vogue – Saskia Peets, finaal (II koht)

Võistlusel ühe esikoha teeninud Adrian Divonin ütles, et sai palju inspiratsiooni. “See tunne , mis seal sündmusel oli, seda ei olnud ma ammu tundnud. Kogukond oli väga toetav! Muretsemiseks ei tekkinud isegi võimalust, sest tantsijate sõbralikkus, toetus ja lõbus olek olid kõik omal kohal ja asjad suurepäraselt tehtud ja organiseeritud. Baltikumi jaoks oli sündmusel kindlasti tähtis koht,” kinnitas Divonin.

Suur töö kannab vilja

Üks tantsija, kellele Leedu sündmus oli esimene välisvõistlus, oli Isabel Rosenberg. “Ma olin enne võistlust natuke närvis, aga olin esimeseks välisvõistluseks teinud palju trenni. Ma ei oleks kindlasti täna üldse siin, kui minu treener ei näeks minus suuremat potentsiaali. Võistluselt sain juurde kogemusi ja õppisin palju,” sõnas ta.

Teise kohaga lõpetanud Saskia Peets ootab enda sõnul alati välisvõistluseid põnevusega. “Sain tunda esimest korda seda, kuidas saan usaldada oma eelnevalt tehtud tööd.”

Kahes kategoorias teise koha saavutanud Ruby Minka soovis olla sel võistlusel rahulikum, rohkem ühes hetkes ja mitte pabistada. Ta tõdes, et närv vedas ikkagi natuke alt. “Ma olen aus, ootasin endalt paremat sooritust. Hakkasin pabistama ja üle mõtlema, tahtsin liiga palju korraga kõike teha. Aga tean, et jätsime eestlastena võistlusele oma jälje ja hea mulje,” tõdes Minka.

Üks JJ-Street Vogue’i treener Geia Jõemets ütles, et seadis võistluse eel ootused näha viimaste kuude treeningute töö vilju ning mõista, kuidas saalis õpitud oskused laval väljenduvad. “Me oleme suure töö teinud, et suudame oma tantsijatega püsida ka välismaa võistlustel konkurentsis. Leedus oli palju neid, kes on mind ja minu õpilasi toetanud ning see on ka põhjus, miks meie sinna neid toetama lähme. Võistlusel oli mul hea meel näha, et õpilased kuulavad, usaldavad ja annavad endast parima, et tuua lavale see, mida oleme praktiseerinud. Päeva pärl oli näha meie tantsijaid oma kestast välja tulemas, piire kompamas ning uutes kategooriates võistlemas,” ütles Jõemets.

Teine Vogue’i treener Kerli Loomets, kes ka võidu koju tõi, nõustus, et Leedu tantsijatest on aastate jooksul kujunenud välja tugivõrgustik ja nendega on hea koostöö siiani püsinud. “Võistluste õhkkond oli väga soe ja väiksema sündmuse kohta oli konkurents isegi üllatavalt rahvusvaheline. Oli rõõm esineda silmapaistvalt mitmes kategoorias. Positiivne oli kuulda ka kohtunikelt hiljem, et meie tantsijad paistavad silma väga erilise energia poolest,” sõnas Loomets.

Maailma kaart on silme ees

Kui tänavu ootavad suuremad võistlused veel ees, siis 2024. aastale saab vaadata tagasi uhkuse, tänutunde ja heade saavutustega. JJ-Street Vogue’i tantsijad osalesid ka möödunud aastatel mitmetel välismaa võistlustel edukalt. Näiteks vahetult enne kooliaasta algust sõideti koos Stockholmi, võistlusele The Bawdy Yawdy Ball Part II.

JJ-Street tantsijad osalesid kokku viies kategoorias ning neid hindasid maailma tipud.

Meie tantsijate parimad tulemused:

Baby Vogue  –  Ruby Minka, finaal (II koht)

Oktoobris käis meie vogue’i treener Geia Jõemets Norras Oslos toimunud tipptantsija Zayn Labeija (Gorgeous Gucci kollektiiv) poolt korraldatud võistlusel The Scandinavian Horror Story Ball. Ta pääses New Way kategoorias finaali ning tõi Women’s Performance’ duellidelt koju Grand Prize karika ehk esikoha.

Võistlejate olid pärit Eestist, Rootsist, Taanist, Itaaliast kui ka mujalt. Žürii oli võistluse kohta muljetavaldav, kuna koosnes nii lähiriikide kui ka vogue’i maastikul Euroopa tipptegijatest, kellel igaühel on unikaalne ja laialdane arusaam enda kategooriatest.

Võistlused põhinevad Jõemetsa sõnul varasematel kogemustel ning rahvusvahelises konkurentsis kaasa löömine on võetud eestlaste selgeks eesmärgiks. “Oleme käinud võistlusreisidel koos JJ-Street Vogue tantsijatega juba mõnda aega, just augusti lõpus osalesime Rootsis suurel ballil, mis mõjutas otsust Norra tulla. Olen õnnelik, et sain Oslos võistelda inimestega, keda olen ise pikalt jälginud ning kes on mulle silma jäänud,” selgitas Jõemets. 

Karmis konkurentsis head tulemused

Ta tõi näiteks ühe tantsija New Way kategooriast. “Võistlesin Johnny 007 vastu, kes on Norras üks ainsaid inimesi, kes seda kategooriat esindab. Skandinaavias väärtustatakse teda seetõttu väga ja oli suur au temaga üldse lava jagada. Saime enne võistlust pikalt vestelda kogu New Way arengu, tantsijate ja muu osas.Uskumatu on mõelda, et näiteks Norras on heal juhul kolm inimest, kes seda stiili edendavad ning selline teadmine andis mulle hea perspektiivi, kui õnnelikud võiksid olla meie tantsijad, keda Eestis jagub kordades rohkem,” lisas Jõemets.

Novembris aga seati sammud Itaaliasse, sest Roomas toimusid kaks suurejoonelist tantsuvõistlust, mis tõid kokku Euroopa ballroomi tipptegijad ning uued talendid. Esmalt toimus The Scandalous Ball, mida peetakse Itaalias aasta suurimaks balliks. Sellele järgnes järgmisel päeval vabamas õhkkonnas Hangover Kiki Ball 2, mis andis võimaluse rohkem katsetada ja eksperimenteerida.

Meie tantsijate parimad tulemused:

Old Way – Divoni 007 (Adrian Divonin), poolfinaal

New Way – Hanna 007 (Hanna Mändmaa), finaal ehk II koht

Parima tulemuse teenis New Way kategoorias meie vogue’i treener Hanna 007, kes pääses finaali. “Itaalia on tuntud tugeva New Way ja Arms Controli poolest. Südant soojendas enim, et kui tavaliselt lükatakse New Way ja Old Way kategooriate tantsijad omavahel kokku, sest ei ole eriti palju võistlejaid, siis nüüd nägin esimest korda ka eraldiseisvat Beginners New Way kategooriat. Enda kategoorias silmasin tasemel New Way tantsijaid nii Euroopast kui ka mujalt. Väike värin oli närvist ja heast Itaalia cappuccinost sees küll, ent nagu tavaks, siis iseenda kategooria läheb lõpuks nii kiiresti mööda, et ei jõua silmagi pilgutada. See oli minu jaoks üks suuremaid võistlusi, seega olen finaali saamisega igati rahul,,” ütles Hanna Mändmaa. Ta tõdes, et kohtunike konkreetne tagasiside jättis sügava mulje ja pakkus väärtuslikke õppetunde tulevikuks.

Eesti tantsijatest jõudis Divoni 007 Old Way kategoorias poolfinaali, tõestades, et suudab konkureerida tipptasemel osalejaga. “Kohale jõudes sain ma aru, kui hiiglaslik see võistlus oli,” kirjeldas Adrian Divonin. “Kuigi tuttavate ja sõprade toetus aitas pinget maandada, oli närv ikkagi suur. Lõpuks võtsin ennast kokku ja võistlesin. Kartsin, et rohkem kui 30 inimese seast ühes kategoorias tulemust teha on raske, sest seal oli väga palju tuntuid inimesi. Sellise tasemega konkurentsis poolfinaali jõudmine näitas, et minu tehtud töö kannab vilja,” nentis Divonin.

Järgneval päeval toimus Hangover Kiki Ball 2, mida korraldas samuti Mother La B. Fujiko.

Meie tantsijate parimad tulemused:

New Way – Hanna 007 (Hanna Mändmaa), finaal ehk II koht

Meie tantsijatest oli taas parim Hanna 007, kes pääses New Way kategoorias finaali. “Seal võistlusel üllatas mind kohtunike range lähenemine – chopide ehk disklahvide arv oli ootamatult suur,” rääkis Hanna. Tema sõnul mängis rolli juba see, kui keegi tantsis või sooritas oma venituse muusikas vales kohas. “Enne mind sai chopi neli inimest, ent õnneks ei tabanud mind sama saatus ja jõudsin taaskord finaali,” rääkis Mändmaa.

Meie tantsijad osalesid võistluste järel ka rahvusvaheliste tippude koolitustel, kus õppisid uusi tehnikaid ja lihvisid olemasolevaid oskuseid. Mõlemad võistlused näitasid, milliseid väljakutseid pakuvad rahvusvahelised võistlused. Eesti tantsijate tulemused – nii Hanna finaalikohad kui ka Adriani poolfinaal – tõestavad, et pühendumus võimaldab lõpuks silma paista isegi kõige tihedamas konkurentsis. Kogetud emotsioonid ja õpitud õppetunnid jäävad tantsijatega veel pikaks ajaks.

Üks on selge – JJ-Street Vogue’i tantsijad treenivad, pingutavad, võistlevad ja toovad tulemusi. Soovime neile tuult tiibadesse ja palju eredaid hetki 2025. aastaks!

Meeldib? Jaga edasi!

jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street jj-street